Kuroshitsuji Tom 13

Cykl: Kuroshitsuji (tom 13)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
raven

Dzięki niesamowitym umiejętnością fechtunku jego narzeczonej, hrabia Ciel unika krwawego losu w szczękach nieumarłych. Teraz, z nieustraszonym kamerdynerem Sebastianem, muszą walczyć o przetrwanie na pokładzie opętanej przez zło Campanii. Gdy są już blisko źródła mrocznych występków Społeczności Jutrzenki, na ich drodze staje piękny, młody, blond "Kaiser", który trzyma w swej obleczonej w rękawiczkę dłoni klucz do rozwiązania tajemnicy...

źródło opisu: http://waneko.com.pl

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Canis | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Undertaker pokazuje swoją prawdziwą twarz, Lizzy z pazurem, kolejne fragmenty z przeszłości Ciela, "jesteśmy feniksami"... i czego tutaj więcej chcieć? Ogromnie mi szkoda, że w anime nie ukazano bohaterów tak samo jak w mandze. W szczególności mam na myśli Lizzy, ale także i resztę. Sądzę, że anime dużo by na tym zyskało.

Jeden z moich ulubionych tomów, szczególnie z przedstawionych na początku ,,reguł'' postępowania dla grzecznej i ułożonej damy z arystokracji. Wyjątkowo smutno mi było czytać o doświadczeniach Lizzy.
Z racji zainteresowania historią wiedziałam wcześniej, że kobiety nie miały lekko, to całe ,,udawanie'', ukrywanie swojej prawdziwej osobowości (lub jej resztek z powodu nacisków kulturowych i obowiązków). Spotkanie tego w mojej ulubionej mandze tym bardziej mnie wzruszyło.

Drugą wspaniałą rzeczą w tym tomiku jest dosłowne ,,odsłonięcie prawdziwej twarzy'' (^^) nowego antagonisty :) Chyba nie tylko ja czekałam z utęsknieniem na ten moment, ponieważ uwielbiam tą postać. Chyba każdy się domyśli, o kim mowa. Osobiście nie spodziewałam się takiego ciekawego obrotu sprawy. Czy jego akcja ma jakiś głębszy sens, czy to tylko fanaberia pomyleńca - okaże się zapewne w dalszych tomach.

Zdrowo się uśmiałam z ideologii i poglądów Hrabiego Personifikacji Piękna ;)

Jestem pod wrażeniem sposobu,...

Shariana | 2014-06-12
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Wielki, wielki plus za przedstawienie postaci. Zyskały tu bardzo dużo ognia, trójwymiarowości, której, niestety, zabrakło w anime. Generalnie, chyba najlepszy z dotychczas przeczytanych.

glodblooded | 2013-11-20
Przeczytana: październik 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tom zdecydowanie lepszy od poprzednich. Szczególnie zauroczył mnie ostatni rozdział, gdy czytelnik mógł spojrzeć z perspektywy demona Sebastiana - osobiście było to dla mnie ciekawe.

Um, wicehrabio Druitt? Jeśli *Grell* zaczyna przy tobie wyglądać na normalną i rozsądną osobę, to coś tu jest już mocno nie halo… xD
Chociaż muszę przyznać, że nawet Grell niespodziewanie zaczął być… No nie, sympatyczny to może nie, ale przynajmniej nieirytujący. Ale kto wie, może z czasem i jego polubię, skoro taka Lizzy, którą początkowo najchętniej zrzuciłabym z najbliższego mostu z kamieniem u szyi, aktualnie jest moją drugą naj- postacią w tym uniwersum.
Jak już o Shinigami mowa, wreszcie wychodzi na jaw Wielki Sekret Undertakera i muszę przyznać, że mocno mnie to zaskoczyło – z tym, że nie sam sekret, a to, że dopiero teraz Cielątko i Sebastian się o tym dowiedzieli. Przez cały czas byłam absolutnie pewna, że oni doskonale sobie zdają sprawę, z kim mają do czynienia, a tu się okazuje, że wcale nie. Cóż, uroki czytania fanfiction na dobre parę lat przed właściwym wciągnięciem się w fandom ;p
Oczywiście w dalszym ciągu mamy urocze mordolejstwo między demonem, Shinigami,...

ogniopluj | 2013-09-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ten tom różni się od pozostałych. Jest nieco bardziej... Sentymentalny.Poznajemy początki znajomości lokaja i jego młodego panicza. Sebcio ma pecha i ginie po raz drugi, bo raczej trudno będzie mu funkcjonować z dziurą w ciele. Dowiadujemy się co nieco o przeszłości Elizabeth i o tym, dlaczego Ciel nosi buty na obcasie. I jest oczywiście Undertaker, którego wszyscy kochamy za epicką kosę i cudowne oczy. Podsumowując tom jednym słowem: kocham.

EmilyStrange | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

Żałuję, że nie pokazali Lizzie w anime od tej strony.
Co do reszty tomu... chyba jest moim ulubionym, bo Undertaker!! Wspomnienia Sebastiana... no nic, pewnie jeszcze kilka razy je przeczytam.

Imari | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

No, no... całkiem nowe, głębsze i znacznie ciekawsze oblicze Lizzie :) Historia idzie w coraz lepszym kierunku.

mad02maddie | 2013-11-16
Na półkach: Przeczytane, Mangi