Kuroshitsuji Tom 12

Cykl: Kuroshitsuji (tom 12)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
raven

Pokład Campanii zabarwia się szkarłatną krwią, gdy zwłoki pozornie przywrócone do życia przez członków Elity Jutrzenki zaczynają, niczym w upiornej grotesce, atakować pasażerów statku. Śledztwo hrabiego Ciela Phantomhive`a i jego nadzwyczajnego kamerdynera zejdzie na drugi plan, gdy przyjdzie im rozpocząć prymitywną walkę o przetrwanie. I chociaż na pokładzie słychać jedynie szuranie martwych stóp, to zdani są na łaskę nie tylko tych koszmarnych anomalii, lecz również samej Matki Natury...

źródło opisu: http://waneko.com.pl

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Statek opanowały potwory, a niepozorna panienka Elizabeth pokazuje swoją prawdziwą twarz!
Oj dzieje się!
Gorąco polecam ! ! !

WampirkaJustynka | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Cóż mogę napisać? To świetna manga. Jedna z moich ulubionych.

Jagodowa_Wrozka | 2013-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Naprawdę nieźle zaskoczył mnie ten tomik. Najbardziej jednak pojawienie się Grella, ponieważ po przeczytaniu 11 tomu moja koleżanka powiedziała "Są zombie, statek, mroczny kosiarz z kosiarką. Teraz potrzeba nam tylko Grella do prawdziwej masakry!" i proszę!
Poza tym jestem mile zaskoczona przez Lizzy. Przez dwa sezony anime i jedenaście tomów mangi, uważałam ją za ździebko irytujący dodatek do Ciela, a tu się okazuję, że dziewczyna ma pazur. Scenę kończącą tomik, Lizzy dzierżącą miecz i wykrzykującą "Jestem żoną kundla królowej!", nie można określić inaczej jak epickiej!

książek: 1900

W tym momencie zaczynam się poważnie niepokoić o dalszy rozwój tej serii. Aż do tej pory jej jakość prezentowała tendencję zwyżkową, ale mam poważne wątpliwości, czy potrwa to nadal.
No bo co może być lepszego od walki z hordami zombie na pokładzie tonącego luksusowego statku, w której biorą udział dwaj Shinigami, jeden demon, pewna ilość węży i osomiaszcza rodzinka rycerskich arystokratów, obficie podlanej aluzjami do „Titanica” i z dodatkiem „feniksów” ^^, nurkowania w celu sprawdzenia stanu okrętu, nagłego przejścia pewnej uroczej panienki w tryb bojowy tudzież odpowiedniej dozy dramatyzmu w obliczu śmierci setek ludzi?
No właśnie. Ciężko będzie przebić ten arc, oj, ciężko. Koniecznie muszę obejrzeć ten animiec na jego podstawie, który zdaje się ma jakoś niedługo wyjść. Ach, jakie to będzie piękne w wersji kolorowo-ruchomej :D

aquaori | 2014-02-11
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 11 lutego 2014

Wzruszyłam się na samym końcu. Szkoda, że w anime nie było TEJ Lizzie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mogli zobaczyć jej drugą stronę.

| 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Kolejna wspaniała manga autorstwa pani Toboso. Tom ten znacznie różni się od reszty: akcja toczy się bardzo szybko, a krwi leje się więcej niż w 11 tomach razem wziętych. Poznajemy też bliżej żniwiarza Ronalda Knox'a z wyczesaną kosą. Grell jak to Grell nigdy się nie zmieni, nie mógł się powstrzymać przed odegraniem sceny rodem z Titanica. Najlepiej bawił się chyba Sebastian,ten jego wyrok podczas masowej rzezi trochę mnie zaniepokoił. A Lizzie? Lizzie poprostu wymiata.

ogniopluj | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiedziałam! Wiedziałam, że on się w końcu pojawi! Po prostu kocham Grella za tę figurę z "Titanica".

MałaAnia | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Gimbusiarski poziom, mentalność i poczucie humoru transwestyty mnie odpycha. Nawiązanie do Titanica - moim zdaniem spory plus.
Ale do głównych bohaterów się nie przekonam. Arogancja, bijąca od Ciela, i egoizm Sebastiana to nie jest coś, co szczególnie umila mi czytanie. Duży plus mają ode mnie postacie drugoplanowe.

EmilyStrange | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Bardzo ucieszyłam się z powrotu naszego ukochanego i najlepszego z najlepszych mrocznych żniwiarzy + najsłynniejsza scena z Titanica... nie trzeba dodawać nic więcej. Końcówka tomu zdecydowanie najlepsza, Elisabeth w końcu pozytywnie mnie zaskoczyła.

Imari | 2015-05-30

Świetnie się czyta, dużo ciekawych konfrontacji :)