Dogs: Bullets & Carnage tom 7

Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Naoto, Magato i Heine spotykają się. dziewczyna odkrywa kim jest osoba, której tak desperacko poszukuje. tymczasem Neubauten wykorzystując odcięcie podziemia od reszty miasta, zmusza Einsturzen do działania.

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl

RECENZJA TOMÓW 3-9

W Dogs zakochałam się rok temu i teraz, po lekturze kolejnych tomów, moje uczucie w ogóle nie zmalało.

Przyszłość, Europa. Miasto gigant podzielone jest na część nadziemną i podziemną. W Podziemiu królują gangi, przemoc oraz nielegalne modyfikacje genetyczne. Giną dzieci, by zasilić armię potworną armię szalonej Matki, która hoduje coraz to nowsze generacje posłusznych sobie psów. Części jednak udaje się uciec i to oni stają się ostatnią linią obrony przed własną Rodziną.

Pierwszą, największą i niezaprzeczalną zaletą Dogsów jest atmosfera i to, co się na nią składa. A więc przede wszystkim kreska. Jest obłędna. Na pierwszy rzut oka cienka i minimalistyczna, ale chwila, chwila. Odniosłam wrażenie, że pod względem warsztatu mangi przyjęło się traktować jako niższy podgatunek komiksu - bo to to się prawie tylko na postacie składa. Shirow Miwa potrafi kilkoma...

Zielony | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Siódmy tom "Psów" nie będzie zaskoczeniem dla nikogo, kto czytał poprzednie tomy. Po raz kolejny dostajemy mieszkankę akcji i humoru.

Tym razem fabuła kręci się głównie wokół Naoto, oraz jej przeszłości. Od razu powiem, że opowieść z siódmego tomiku bardzo mnie wciągnęła. Świetnie była przedstawiona jej rozmowa z Magato, kiedy wiele się o sobie dowiedziała, podobało mi się, jak Shirow Miwa przedstawił relacje bohaterki z Heine. Czuć, że autor ma dobrze wszystko przemyślane i ułożone w głowie.

Ale przecież seria "Dogs" to nie tylko rozkminy o przeszłości. To też akcja i humor o których pisałem na początku. Autor ma dar przedstawiania scen akcji w sposób naprawdę fajny i ciekawy. Mimo, że w siódmym tomiku aż tak epickich bitew jak w niektórych poprzednich tomikach nie ma, to i tak jest się czym cieszyć.

Z kolei jeśli chodzi o humor to ten tomik autentycznie błyszczy, bywały monety, kiedy uśmiałem się mocno. Zwłaszcza z niektórych tekstów, choć parę zabawnych żartów sytuacyjnych...