Dogs: Bullets & Carnage tom 6

Wydawnictwo: Waneko
Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
komiksy
raven

Kto nazywa Giovanniego synem? Ujawnione zostają wspomnienia z odziemnej jednostki, gdzie Heine spędził traumatyczne dzieciństwo pełne okrutnych eksperymentów. To właśnie wtedy Einstürzen zauważyła, że Rammsteiner wykazuje zaskakującą kompatybilność z Kerberosem.

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl

Anezka | 2019-08-18
Na półkach: Przeczytane, Manga, Sprzedane, 2019
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Ale rzeźnia.

RECENZJA TOMÓW 3-9

W Dogs zakochałam się rok temu i teraz, po lekturze kolejnych tomów, moje uczucie w ogóle nie zmalało.

Przyszłość, Europa. Miasto gigant podzielone jest na część nadziemną i podziemną. W Podziemiu królują gangi, przemoc oraz nielegalne modyfikacje genetyczne. Giną dzieci, by zasilić armię potworną armię szalonej Matki, która hoduje coraz to nowsze generacje posłusznych sobie psów. Części jednak udaje się uciec i to oni stają się ostatnią linią obrony przed własną Rodziną.

Pierwszą, największą i niezaprzeczalną zaletą Dogsów jest atmosfera i to, co się na nią składa. A więc przede wszystkim kreska. Jest obłędna. Na pierwszy rzut oka cienka i minimalistyczna, ale chwila, chwila. Odniosłam wrażenie, że pod względem warsztatu mangi przyjęło się traktować jako niższy podgatunek komiksu - bo to to się prawie tylko na postacie składa. Shirow Miwa potrafi kilkoma...

Zielony | 2015-05-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 23 maja 2015

Szósty tom "Piesków" Shirow Miwy, to w większości retrospekcja. Piątka była napakowana akcją po sam sufit, więc tym razem autor postanowił dać Czytelnikowi chwilę wytchnienia, i zmusić go do zadumy. Wyjaśnia kilka zagadek z przeszłości bohaterów, kiedy byli poddawani eksperymentom w ośrodku szkoleniowym. Jednocześnie pojawia się kilka nowych rzeczy i przynajmniej jeden solidny killer. I.... kurczę, takie poprowadzenie fabuły sprawiło, że nie mogłem się od tej mangi oderwać.

Choć, "Dogsy" nie były by sobą, gdyby akcji nie było tam w ogóle. Otóż ten element, jakże charakterystyczny dla serii jest. Tylko tym razem schodzi na nieco dalszy plan.

Shirow Miwa ma talent do przedstawiania barwnych postaci. Tym razem obserwujemy głównie młodsze wersje Giovanniego i Heine. I prawdopodobnie właśnie z tego powodu czytało się o nich tak ciekawie. Nie muszę chyba dodawać, że takie przedstawienie sprawy rzuca nowe światło na bohaterów.

I tylko rysunkami jestem nieco zawiedziony. Zniknęły...