100 zabaw dla dzieci 2-letnich

Wydawnictwo: Siedmioróg
poradniki
Monika

Książeczka zawiera 100 ciekawych i jednocześnie łatwych do zrealizowania pomysłów na mądrą,twórczą i wesołą zabawę z 2-letnim dzieckiem. Na każdej stronie zamieszczono opis jednej zabawy, wesoły rysunek,który ją ilustruje, oraz ikonki graficzne informujące, jakie umiejętności ćwiczy i rozwija dziecko dzięki tej zabawie.Wśród propozycji znajdują się gry i zabawy ruchowe, artystyczne, słowne i ...

Na każdej stronie zamieszczono opis jednej zabawy, wesoły rysunek,który ją ilustruje, oraz ikonki graficzne informujące, jakie umiejętności ćwiczy i rozwija dziecko dzięki tej zabawie.Wśród propozycji znajdują się gry i zabawy ruchowe, artystyczne, słowne i towarzyskie.

źródło opisu: Strona WWW wydawcy

Kama86 | 2016-08-09
Przeczytana: 27 lipca 2016

Inspirująca książka z pomysłami na zabawę dla dzieci małych. Czy - jak w tytule - dwuletnich jest dyskusyjne. Wydaje mi się, że układanie obrazków składających się z dwóch elementów to zadanie odpowiednie dla sporo młodszych, mniej więcej rocznych dzieci. Za to powtarzanie kilkunastozdaniowych dialogów wydaje się przerastać możliwości większości dwulatków.
Poszczególne zabawy mają praktyczne oznaczenia mówiące np. o tym ilu uczestników jest potrzebnych, jakie umiejętności są rozwijane oraz jakiego typu to zabawa.
Opisy są krótkie i zrozumiałe. Same pomysły może niezbyt odkrywcze, ale inspirujące dla tych, którzy nie mają nadmiaru wrodzonej kreatywności :)

Renata | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Wszystko można znaleźć w internecie, ale za to po książkę można sięgnąć w każdej chwili. Zabawy są fajne, nietuzinkowe, niektóre wszystkim znane, ale warte przypomnienia.

ania | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017