8386204109
religia
Agnieszka

Zbiór modlitw, fragmentów Ewangelii i krótkich komentarzy na każdy dzień roku liturgicznego jako pomoc w codziennej modlitwie.

źródło opisu: http://wydawnictwo.archidiecezja.wroc.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.archidiecezja.wroc.pl

Kamena | 2015-09-21

Moje wydanie jest podzielone na trzy kieszonkowe tomiki według roku liturgicznego A, B i C (plus ciesząca oko oprawa stylizowana na tłoczoną skórę ze złocistymi akcentami).

Właściwie mam problem z przyporządkowaniem książki do odpowiedniej "półki", gdyż posiadacz raz przeczytawszy już się od niej nie oderwie i będzie czytał stale ;)
(pasuje więc "Przeczytane" i symultanicznie "Teraz czytam").
A na czym polega ten fenomen? Otóż trzy tomiki na trzy lata, do codziennego użytku, najlepsza, najprostsza, najszybsza i najurokliwsza ściąga z modlitwy dla tych, którzy mają ochotę się modlić, a nie "klepać pacierze" (których też nie krytykuję, ale są wyższą szkołą jazdy dla sensejów czarnopasowców ;D).

Ten sprytny podział unikałby rutyny, gdyby rutyna w ogóle była opcją. Co jest bowiem najlepsze w czytaniu, to iż nigdy nie odbierze się danego ustępu identycznie, za każdym razem zwróci się uwagę na inny aspekt w zależności od życiowego bagażu doświadczeń i aktualnych problemów (w myśl...

Ivikje | 2017-02-02
Tomasz | 2015-11-26