Poemat Boga-Człowieka. Księga druga. Pierwszy rok życia publicznego.

Tłumaczenie: Ewa Bromboszcz
Wydawnictwo: Vox Domini
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Il Poema dell'Uomo-Dio
religia
Agnieszka

"Poemat Boga-Człowieka" to zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa. Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. W Księdze drugiej (opublikowanej w języku polskim w dwóch częściach), noszącej podtytuł "Pierwszy rok życia publicznego", znajdują się wizje i pouczenia od pożegnania z Matką w Nazarecie, poprzez pobyt i kuszenie na pustyni, spotkania z pierwszymi uczniami, cuda i nauczanie aż do powołania na apostoła celnika. Wszystkie wydarzenia opisane są językiem barwnym, plastycznym, dającym poczucie rzeczywistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach. Część wizji została jej przekazana przez Jezusa Chrystusa w postaci wewnętrznych dyktand (mających czasem postać komentarzy do ujrzanych przez nią scen), które zapisywała w chwili ich słyszenia.

źródło opisu: http://www.voxdomini.com.pl

źródło okładki: http://www.voxdomini.com.pl