Poradnik dla dziewcząt jak nie zostać zołzą

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Bellona
Bitch? Please! How nice girls can succeed in a bitch's world
poradniki
Oxara

Przewrotny poradnik napisany z myślą o miłych dziewczynach żyjących w świecie pełnym zołz. Autorka szczegółowo opisuje kolejne kroki, które musi wykonać miła dziewczyna nie tylko po to, żeby przeciwstawić się samozwańczym, zawziętym zołzom, które spotyka na swojej drodze, ale także po to, żeby pokonać je za pomocą autentyczności, dobroci i urokowi. Bo chociaż nastały czasy, w których zołzy cieszą się ogromną popularnością i mogą liczyć na silne poparcie, obalenie ich rządów jest możliwe.

źródło opisu: ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: własne

kinderkiss | 2015-09-20

Zmusza do myślenia kiedy wśród dziewczyn atmosfera gęstnieje i mają ochotę
sobie wygarnąć co mają na myśli. Społeczeństwo szybko się zmienia i to jest faktem, ale czy postawa autorki która każe nam walczyć z niewidzialnym wrogiem ma jakikolwiek sens ? Na końcu jest krótki test, rozwiążesz go i dowiesz się
kim naprawdę jesteś dla osoby która umoralnia na każdy kroku.Jeśli lubicie takie
tematy to czytajcie. :D

Ania | 2014-08-20

W nie cały dzień pochłonęłam całą książkę. Polecam KAŻDEJ dziewczynie.Zasady miłych kobiet są bardzo ważne w życiu każdej z nas! Na pewno będę z nich korzystać.
Do diabła z zołzami, miłe panie to do nas należy świat! 😉

Tirindeth | 2013-08-26

Zołzy towarzyszą nam od zarania dziejów. Zołzą może być nasza matka, siostra, przyjaciółka, koleżanka z pracy, ekspedientka w sklepie, nauczycielka albo szefowa. Współcześnie zołza to charakter kobiety gloryfikowany przez najnowsze trendy. Zołza to hipokrytka. Zołza to kobieta zachwycona sobą. Zołza to kobieta, która dąży do celu za wszelką cenę, a jeśli coś nie idzie po jej myśli – daje temu upust: marudzi, zwymyśla, obraża, plotkuje, tupie nogą, strzela focha... Można by wymieniać w nieskończoność, można też mnożyć definicje jeszcze przez długi czas. My natomiast, drogie Panie, powinnyśmy sobie najpierw zadać pytanie: „Czy jestem zołzą?”

Megan Munroe, autorka Poradnika dla dziewcząt. Jak nie zostać zołzą za pomocą swojej książki uświadamia nam kilka istotnych rzeczy, na które być może nigdy wcześniej nie zwracałyśmy uwagi, podkreślając przy tym, że zołza tak naprawdę drzemie w każdej z nas. Ale postawienie diagnozy to dopiero początek.

Poradnik rozpoczyna się od przeanalizowana...