Prawdy, które mogą odmienić twoje życie

Tłumaczenie: Jacek Konarski
Wydawnictwo: Kos
These Truths Can Change Your Life
poradniki
mania_kch

Joseph Murphy w swojej kolejnej książce, Prawdy, które mogą odmienić twoje życie prowadzi nas drogą prostej teorii i skutecznej praktyki. Już sam tytuł tej książki zmusza nas do zastanowienia się, o jaki prawdy tu chodzi – co może zmienić moje życie? Murphy zadaje fundamentalne pytania: Czy mamy wolną wolę? Czy, a jeśli tak, to w jaki sposób możemy zostać uzdrowieni? Czy mamy powody do zadowolenia z siebie, a jeśli nie, to co mamy zrobić, żeby takie zadowolenie stało się naszym udziałem? Jak refren powtarzają się w tej książce dwa przekonania: zrozumienie pociąga za sobą uzdrowienie oraz wszystko zmienia zmiana nastawienia. Bo tak naprawdę, to wszystko, a przynajmniej prawie wszystko w naszym życiu zależy od nas samych: w pierwszej kolejności od naszych myśli, wyobrażeń, potem słów i wreszcie działań.

Z tego powodu autor zachęca nas do pracy nad naszymi myślami, do utrwalania odpowiednich wzorców myślowych przy pomocy słów (afirmacje), co z kolei przyczyni się do konstruktywnego działania, którego owocem będzie szczęście i sukces na wszystkich płaszczyznach naszego życia.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2007

źródło okładki: www.kos.com.pl

książek: 1957
skarbka78 | 2015-11-11
Na półkach: 2015
Przeczytana: 09 listopada 2015

W "Prawdach" Murphy przedstawia czytelnikom fragmenty Biblii, tłumacząc je w sposób psychologiczny. Autor jest przekonany, że Biblia jest alegorycznym opisem działania umysłu, tego świadomego i nieświadomego, które wzajemnie się przenikają. Myśli stwarzają los, trzeba więc szczególnie pielęgnować te pozytywne. Główne przesłanie: "Jeżeli bardzo emocjonalnie podchodzisz do jakiejś idei, uznając ją za prawdziwą, to zrealizuje się ona w twoim życiu. To, czemu poświęcasz swą uwagę i co uznajesz za prawdę, zostaje odbite w podświadomości, a następnie zrealizuje się w twoim życiu".

liaguszka | 2014-12-09
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Lubię książki Josepha Murphy'ego i ta też mnie nie zawiodła. No, może troszkę za wiele powtórzeń, ale mnie osobiście zbytnio to nie przeszkadza.

Ramon | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Jedna ze słabszych pozycji autora. W kółko to samo, wydaje mi się, że o niektórych historiach czytałem już w innych jego książkach. Tutaj zwiodły mnie atrakcyjne tytuły rozdziałów, ale zawartość zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tylko dla najzagorzalszych fanów Josepha Murphy, reszcie polecam inne jego dzieła.

mdeszcz4 | 2017-03-07
Antagonista Esklaważu | 2016-11-25