Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych

Wydawnictwo: Zwierciadło
pornografia, erotyka, romans, seks
joly_fh

Ceniona i lubiana psychoterapeutka, psycholożka, poetka i felietonistka – w zupełnie nowej odsłonie!

Słone ciasteczka to zbiór pikantnych opowiadań erotycznych autorstwa Katarzyny Miller.

Znakomity portret ludzkich uczuć, pragnień i fantazji erotycznych realizowanych w stałych związkach, przelotnych romansach lub pozostających jedynie w sferze pragnień…

źródło opisu: wydawnictwo Zwierciadło, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Zwierciadło

książek: 1958
Wojciech Gołębiewski | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

UWAGA!! PASKUDZTWO!!
Katarzyna Miller ma ponoć trzydziestoletnie doświadczenie w psychologii, a na pewno ma tupet. Tym razem nawet on nie pomógł, bo średnia ocena 50 czytelników jest 3,84. Przy tylu glosach, mój jest bez znaczenia, tym bardziej, ze moja ocena nie odbiega daleko od średniej.
A może odbiega, bo nikt tak mocnych słów nie użył, jakie mnie się cisną. Lecz z przyczyn zrozumiałych powiem tylko, że rynsztok to salon w porównaniu z językiem tego tworu. Nie chodzi o wulgarność czy obsceniczność, a o prostactwo, o prymitywny sposób wyrażania, o zwykłe chamstwo. Puścili to-to w WYDAWNICTWIE ZWIERCIADŁO SP Z O. O. Błąd jest w tej nazwie bo tu nie ma "ograniczonej odpowiedzialności", a jest całkowita NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. Autorce zabrakło już pomysłów, więc dołączyła dziadowskie rymowanki, z których jedna przepisuję (s. 189):
"Nie zmywam makijażu/...

Szarlota | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Z przykrością muszę stwierdzić, że "Słone ciasteczka" przyniosły mi słone rozczarowanie... Spodziewałam się pikantnych opisów miłosnych scen, wzbogaconych o głęboki opis przeżyć bohaterów i niestety zawiodłam się...

Przede wszystkim myślę, że ciężko nazwać owe opowiadania "erotycznymi". Ja raczej pokusiłabym się o określenie ich "opowiadaniami terapeutycznymi z nutką erotyzmu w tle", gdyż autorka skupiła się na pragnieniach i wewnętrznych przeżyciach bohaterów, a bardzo poskąpiła czytelnikom opisów, które faktycznie mogłyby przyprawić ich o wypieki na twarzy.

Basia | 2016-09-09

Tytuł jest przekorny - tak jak i nasze życie, emocje i wewnętrzne rozdarcie.
Miller całkiem zgrabnie opisuje życie swoich bohaterów. Każde z dziesięciu opowiadań jest ciekawe i jedyne w swoim rodzaju. Na końcu tomiku znajdują się także limeryki i wiersze. Autorka, jak na psycholożkę przystało, przedstawia nam codzienność swoich postaci, ich przemyślenia, rozważania i emocje.

"Długi miłosne" są historią dwóch kobiet, Klary i Sonii. Ich zależność od siebie jest dziwna i zarazem uzależniająca. Przyjaciółki czują do siebie fizyczny pociąg, jednak nigdy nie dochodzi między nimi do zbliżenia. Scena striptizu Sonii przed Klarą jest podniecająca i zmienia ich stosunek do siebie już na zawsze...

"Adonis" to przystojny mężczyzna z którym nasza bohaterka jedzie pociągiem. Kobieta obserwuje go, a jej myśli kiełkują w różnych kierunkach. Wspomina byłych partnerów i inne cudowne chwile szaleństwa i młodości. Te...

shapeofmyheart1 | 2013-09-24

Katarzyna Miller znana mi jest przede wszystkim z comiesięcznych felietonów, które bardzo lubię czytać w miesięczniku "Zwierciadło". Byłam bardzo ciekawa jak będzie wyglądało spotkanie z jej prozą w wersji opowiadań erotycznych.

Po pierwsze okładka - chyba to nie do końca stylistyka, której bym oczekiwała, o ile lukrowany róż może dałoby się się radę znieść to ten obrazek niczym z tandetnego Harlequina już nie zapowiadał niczego dobrego...
Niestety jak się okazało równie rozczarowująca jest treść tej książki.
Opowiadania przede wszystkim ciężko nazwać erotycznymi. Owszem w niektórych z nich pojawiają się jakieś fantazje czy ukryte pragnienia, ale że raczej są to zapowiedzi erotyzmu niż to, czego należałoby oczekiwać po książce promowanej pod hasłem "opowiadania erotyczne". Niestety tego, czego oczekujecie nie znajdziecie w środku.
Po drugie, moim zdaniem, brak w nich budowania napięcia, są takie powiedziałabym dość nijakie, ani podczas lektury wątki się nie rozwijają ani nie ma...

mineymoe | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Szkoda czasu. Zawartość książki (opowiadania + limeryki + poezja) jest bardzo słaba. Inne książki zupełnie nie celujące w gatunek a opisujące relacje kochanków mają w sobie więcej erotyki niż te opowiadania. Na próżno jej tu szukać. Znajdziecie natomiast min. historię ze spotkania pani Miller z czytelnikami, mało oryginalne rozmyślania rozczarowanej "pani domu", damsko-męskie pojedynki słowne z przesłaniem psychologicznym, głupawe wierszyki rymowane, które poziomem kwalifikują się raczej na ściany toalety publicznej niż do publikacji (nawet jeśli ktoś lubi "talk to me dirty").
Rozumiem, że język polski nie radzi sobie czasem z seksualnością i funkcjonują określenia albo medyczne, albo wulgarne albo infantylne, ale autorka naprawdę mogła się trochę postarać chociaż w tym aspekcie. Te jej "konary" i "muszelki" brzmiały jak opis plaży po burzy. Wynudziłam się pierwszorzędnie.

Nell | 2015-09-27

Przeczytałam wcześniej wszystkie książki Millerowej z wyjątkiem tej jednej, bo bardziej interesują mnie wątki typowo psychologiczne/psychoterapeutyczne, niż jakieś tam opowiadania. Jednak po lekturze ostatniej książki K. Miller - „Bez cukru, proszę” postanowiłam nadrobić tę „zaległość”. Sama już nie pamiętam dokładnie co mnie do tego skłoniło, dość dużo autorka tam o tych opowiadaniach wspominała.

Teraz, będąc po lekturze „Słonych ciasteczek” mogę stwierdzić, że intuicja mnie nie myliła: nie podobało mi się. Ale nawet nie do końca z tych powodów, które podejrzewałam – obawiałam się, że może być dla mnie zbyt wulgarnie czy sprośnie, a jak na ironię erotyzmu tu raczej mało, za to jest dość nudno i męcząco... Ja bym powiedziała, że to bardziej opowiadania PSYCHOLOGICZNO-erotyczne. Chociaż właściwie słowo „erotyka” jest tu nie do końca uprawnione, tak jak większość poprzednich oceniających miałam poczucie niespójności – w niektórych opowiadaniach temat seksu jest tylko w tle, a w...

marsilje | 2014-01-27
Przeczytana: styczeń 2014

Po pierwsze i najważniejsze - to nie są opowiadania erotyczne. To są opowiadania psychoterapeutyczne, lekko zahaczające o erotyczność. I to samo w sobie nie musiałoby nawet być zarzutem, ale niestety w przypadku zdecydowanej większości opowiadań te psychoterapeutyczne mądrości są tak nachalne i tak nienaturalnie wprowadzane do dialogów, że efekt to daje iście komiczny.

futurfrog | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Uwielbiam poradniki Katarzyny Miller, ale do pisania opowiadań niestety brakuje jej talentu. Te zapewne napisała na fali popularności tego typu literatury w ostatnim czasie. Językowo wypada nawet gorzej od Grey'a, dialogi sztuczne, generalnie książka bardzo słaba w odbiorze. A i erotyzmu zabrakło, a przecież miały to być opowiadania erotyczne.

Paula | 2013-09-12
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Klaudia Lewandowska | 2015-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

"Słone ciasteczka" przyniosły gorzkie rozczarowanie. Odrobinę słodyczy wnosi kilka wątków z niektórych opowiadań, jednak jest to książka-kaprys z okropną okładką kojarzącą się z marnym romansidłem. To rzeczywiście opowieści terapeutyczne z nutką erotyki w tle, jak ktoś tutaj w recenzjach określił - mogę się pod tym podpisać.