Maski i twarze patriotyzmu. Materiały konferencyjne z XI Dni Tischenrowskich

Wydawnictwo: Instytut Myśli Józefa Tischnera
religia
joly_fh

W niniejszej książce zebraliśmy teksty, których autorzy, zaproszeni do udziału w Dniach Tischnerowskich 2011, próbują uchwycić sedno problemu patriotyzmu. Jest to tym ciekawsze, że ich rozważania wychodzą z różnych źródeł i ujmują różne aspekty tej tematyki. Podstawowa relacja: jednostka - wspólnota, jednostka - naród, jednostka - ojczyzna rozpatrywana jest od samych fundamentów, od jej ontologiczno-antropologicznych podstaw i biologiczno-socjologicznych korzeni.

źródło opisu: Instytut Myśli Józefa Tischnera, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl