Teoria uczuć moralnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Theory of Moral Sentiments
Filozofia, etyka, moralnosć, aksjologia
filozofia, etyka

Publikacja rozwija w kategoriach ekonomicznych fundamentalną problematykę filozoficzną: koncepcję wolności przyrodzonej, sprawiedliwości i czynnika ekonomicznego. Jest ona zbiorem wykładów autora z jego czasów (XVIII wiek) dla 14-16 latków, stąd niekiedy użyty język jest prosty, z kolokwializmami, dowcipem, prosty.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2013-06-18

Kwintesencja klasycznej filozofii racjonalistycznej. Szkocki myśliciel na wskroś wgłębia się w naturę ludzką, przy czym, można odnieść uczucie, jak gdyby penetrował naszą własną, indywidualną duszę. Bez wątpienia mamy tutaj do czynienia z wybitną pozycją, która zmusza do największych refleksji.