Krótkie zwarcia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła zebrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Lem, współczesność
geokuba

"Krótkie zwarcia" to wybór tekstów publicystycznych Stanisława Lema, pisanych w ciągu ostatniej dekady, w których autor wymierza sprawiedliwość zjawiskom współczesnej nauki, technologii, polityki, kultury i obyczajów. To panorama sukcesów i aberracji ludzkiego umysłu i ludzkiej historii przełomu tysiącleci. Felietony te były publikowane od 1994 roku na łamach "Tygodnika Powszechnego". Tom...

Felietony te były publikowane od 1994 roku na łamach "Tygodnika Powszechnego". Tom obejmuje teksty, które nie ukazały się dotąd w formie książkowej, jak również wybrane felietony zamieszczone w zbiorach "Lube czasy (1995) i "Dziury w całym" (1997).

źródło opisu: Wydawnictwo Literacke, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

sunjong | 2015-03-13
Przeczytana: 2015 rok

Odnoszę wrażenie, że autor posłużył się truizmami. Nie dowiedziałam się niczego nowego.