Krawiec, kaznodzieja, przemytnik. Niezwykła historia Cezarego Kiewry

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion
religia
barbarrella

Książka Krawiec, kaznodzieja, przemytnik autorstwa Andrzeja Mytycha przedstawia złożone losy Cezarego Kiewry, a także historie jego najbliższych i przyjaciół. Pozycja ta jest splotem wielu różnych opowieści, które jak mozaika łączą się w jedną całość. Przedstawia powiązane ze sobą losy kilku osób na tle drugiej wojny światowej, rzeczywistości stalinowskiej w ZSRR, repatriacji i życia w komunistycznej Polsce.

Książka ta ukazuje drogę Cezarego do spotkania z Chrystusem w stalinowskim łagrze, potem repatriację, próbę budowania życia od zera w komunistycznej Polsce i służbę pastorską.

Książka powstała, jako świadectwo tamtych czasów, aby uratować opisywaną w niej historię przed utraceniem.

źródło okładki: http://krawiec-kaznodzieja-przemytnik.andrzejmytych.pl/

Stanzzi | 2016-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Piękne świadectwo wiary w trudnych czasach, niestety, nadaje się wyłącznie jako tekst źródłowy, bo nie odnajdziemy tu wiele walorów literackich. Rozumiem, że pewne historie bronią się same i nie potrzebują zbyt wielu ozdobników, jednak reporterska szczegółowość, epatowanie historycznymi oczywistościami i wyraźna stronniczość autora nie uprzyjemniają odbioru książki. Czyta się szybko, ze względu na dużą czcionkę i interlinię.

Miałam okazję słuchać syna pana Cezarego na żywo i szczerze żałuję, że książka nie została stworzona przez człowieka z taką charyzmą i poczuciem humoru. Może trafiłaby wówczas do szerszego grona odbiorców.

Marek | 2016-09-19
Jaguar | 2016-02-11