Magiczny początek, zaczarowane życie

5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Magical Beginnings, enchanted lives
poradniki
Ismena

Inspirująca, praktyczna książka, która przywraca magię doświadczeniom związanym z ciążą i porodem. Dziecko, które nosisz, reaguje na więcej bodźców, niż się wydaje. Jego prawidłowy rozwój w fazie prenatalnej może w dużej mierze zależeć od tego, jak bardzo je kochasz, czy mówisz do niego łagodnym głosem i czy jesteś spięta czy zrelaksowana. W czasie ciąży możesz łączyć się z dzieckiem na...

Dziecko, które nosisz, reaguje na więcej bodźców, niż się wydaje. Jego prawidłowy rozwój w fazie prenatalnej może w dużej mierze zależeć od tego, jak bardzo je kochasz, czy mówisz do niego łagodnym głosem i czy jesteś spięta czy zrelaksowana. W czasie ciąży możesz łączyć się z dzieckiem na poziomie podświadomym, aby pełniej je czuć. Ta inspirująca książka jest pełna wiedzy o tym, jak najlepiej możesz zadbać o swoje dziecko w trakcie ciąży. Przeczytaj ją i zastosuj zawarte w niej rady, a ciąża będzie dla ciebie doświadczeniem jeszcze głębszym i wspanialszym.
Światowy guru w dziedzinie medycyny holistycznej Deepak Chopra przeprowadzi cię przez kolejne fazy ciąży. W książce prezentuje:
etapy rozwoju płodu tydzień po tygodniu,
złożoność więzi matka–dziecko i ćwiczenia zacieśniające tę więź,
ukojenie dziecka przez dotyk: techniki delikatnego masażu brzucha,
metody relaksacji, w tym pozycje jogi, sprzyjające prawidłowemu rozwojowi płodu,
prawidłowe odżywianie matki i dziecka w okresie ciąży,
sprawdzone sposoby na częste problemy zdrowotne w czasie ciąży,
przemiany emocjonalne relacji pomiędzy matką i ojcem w okresie ciąży.
Niniejsza książka stanowi wspaniałe antidotum na współczesne, niemal fabryczne podejście do rodzenia dzieci. Została napisana z myślą o wszystkich osobach, które chcą uczestniczyć w cudownym procesie powoływania dzieci do życia. Książka zawiera mnóstwo praktycznych informacji. Opisuje strategie stymulowania rozwoju dziecka za pomocą oddziaływania na jego zmysły, ajurwedyjskie zasady prawidłowego odżywiania się oraz nurt świadomego jedzenia. Przedstawia specjalne pozycje jogistyczne dla ciężarnych kobiet, odprężające techniki medytacji oraz wskazówki dotyczące świadomej komunikacji z partnerem.
Znajdziesz w niej także specjalne ćwiczenia przygotowujące do porodu, porady dotyczące pielęgnowania dziecka w pierwszych tygodniach życia, wskazówki dotyczące stosowania ziół leczniczych w połogu oraz zalecenia odnośnie leczenia depresji poporodowej.
Zawarte w tej publikacji idee pochodzą z dwóch źródeł: ze starożytnego systemu medycyny indyjskiej, zwanego Ajurwedą, który akcentuje znaczenie jedności ciała, umysłu i duszy; oraz ze współczesnej medycyny zachodniej. Połączenie tych jakże odmiennych punktów widzenia zaowocowało powstaniem niezwykłej książki, opisującej metody pielęgnowania dziecka za pomocą myśli, słów i działań od chwili poczęcia.

źródło okładki: http://www.laurum.pl/b547-Magiczny-poczatek-zaczarowane-zycie.htm

Marta Kilian | 2014-09-25
Przeczytana: 04 września 2014

Lektura tej książki daje ukojenie i podpowiada w jaki sposób uczynić ciążę jeszcze magiczniejszym momentem w życiu. Kąpiele w olejkach, masaże, joga, medytacja, dobre rady. To zupełnie inny podręcznik wśród tych które są nam polecane. Warto sięgnąć po tą pozycję, by odnaleźć ukojenie i równowagę, bo ciąża niejednokrotnie przysparza nam problemów, przyczynia się do bezsennych nocy, budzi wiele wątpliwości, a Deepak Chopra, wskazuje w jaki sposób rozwiązać ten problem i proponuje zespolenie z naturą.

Antagonista Esklaważu | 2016-12-11
Ismena | 2013-06-16