Cierpliwość Boga. 66 wierszy z lat 2003-2006

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
poezja
jagarkar

Cierpliwość Boga jest – po tomach Uczę się chodzić, Gwiazdy w filiżance, Zupełnie inaczej, Wstęp wolny, Ziemia niebieska, Dotyk źrenicy, Śmiech i płacz oraz Błękit – dziewiątym zbiorem poetyckim. Już pierwszy z zebranych tam wierszy zapowiada, iż „skończył się czas błękitu”, wprowadzając nutę jesieni, nostalgii, szarości. Są to wiersze pisane bez złudzeń, ale przeciwko rozpaczy. Nieprzypadkowo patronuje im motto zaczerpnięte z homilii Benedykta XVI: „Cierpimy z powodu cierpliwości Boga. Wszyscy potrzebujemy Jego cierpliwości”.

Do książki Księgarnia św. Jacka dołączyła płytę CD, zawierającą 35 wierszy w wyborze i wykonaniu Autora: od juweniliów z lat 70-tych, poprzez wiersze najbardziej znane i lubiane, aż do wierszy najnowszych.

źródło opisu: Księgarnia Św. Jacka, 2006

źródło okładki: http://www.ksj.pl/