Być dla, czyli myśleć sercem

Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka
jagarkar

"Rozmowy, z których powstała ta książka, miały miejsce w Opolu, w kwietniu 1998 roku. Trwały trzy dni, na okrągło, prawie bez przerwy. Drzewa przed katedrą pokryły się pąkami i rachityczną, śląską zielenią, co chwila spadały na miasto ciepłe deszcze, wieczorami zrywał się suchy wiatr: Czas się dla mnie zatrzymał. Mogłem być przez trzy doby z jednym z najważniejszych ludzi mojego życia. Więc rozmawialiśmy aż do wyczerpania. Zdarza się chwile, kiedy traciłem głos z wrażenia: zatykało mnie od stopnia odważnej bezpretensjonalności mojego Rozmówcy. W czasach, gdy błyskotliwa ironia jest zamiast tabliczki "uwaga zły pies", co oznacza w najlepszym razie "nie podchodź bliżej bo ukąszę" - Biskup Nossol broni się swoją bezbronnością. Treści najprostsze sąsiadują tu (nieraz w jednym zdaniu) z treściami najgłębszymi" ks.Jerzy Szymik

źródło opisu: Księgarnia Św. Jacka, 1999

źródło okładki: http://www.jerszym.katowice.opoka.org.pl/index.php?view=ks_teologiczne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!