BackTrack 5. Testy penetracyjne sieci WiFi

Tłumaczenie: Grzegorz Kowalczyk
Wydawnictwo: Helion
BackTrack 5 Wireless Penetration Testing Beginner's Guide

Sieci bezprzewodowe z każdym rokiem zdobywają coraz większą popularność. Tak naprawdę, żeby nie być w zasięgu sieci WiFi, musisz wyjechać poza miasto — a i to często nie wystarcza. Dlaczego tak się dzieje? Koszty podłączenia do sieci WiFi są bardzo niskie, a prędkość transmisji danych zupełnie wystarczająca. Jednak z drugiej strony taka dostępność sieci sprawia, że nasze dane otaczają nas i są na wyciągnięcie ręki — dla każdego. Jak się przed tym bronić? Jak dbać o bezpieczeństwo Twojej sieci?

Na te i wiele innych trudnych pytań odpowiada ta wyjątkowa książka. Na samym początku zbudujesz własne laboratorium sieci bezprzewodowych, tak aby w domowym zaciszu testować różne techniki łamania zabezpieczeń protokołu WEP, WPA i WPA2. W trakcie lektury zdobędziesz wiedzę na temat metod przeprowadzania ataku na infrastrukturę sieci bezprzewodowej. Poznanie zagrożenia w praktyce pozwoli Ci zdobyć doświadczenie, które zaowocuje większymi umiejętnościami obrony przed ryzykiem włamania. Ta książka jest obowiązkową pozycją dla wszystkich administratorów i pasjonatów sieci komputerowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2013

źródło okładki: www.helion.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!