Głupcio Żeglarz. Mrowisko w opałach.

Wydawnictwo: MWK Sp. z o.o.
mrówki
onika

Kolejny tomik przygód króla mrówek Głupcia Żeglarza, który słynie z niezwykłej odwagi. Tym razem ma nie lada kłopot. Mrowisko atakuje mrówkojad. Kto mu pomoże odstraszyć wroga? Niezwykle malownicze ilustracje w pełni oddają nastrój tajemniczych powiązań Głupcia z mieszkańcami lasu, rzek i przestworzy.

źródło opisu: http://literacki24.pl/-/

źródło okładki: http://literacki24.pl/obr/m/Q3/mQ3786.jpg

Skusiła mnie piękna, kolorowa okładka i fakt, że jest to bajka o robakach, jak z radością podsumowała córeczka mojej koleżanki, dla której była ta książka. I ilustracje jak dla mnie są najmocniejszą stroną tego utworu. Przygody Głupcia, króla mrówek (?!), opisane są wierszem. I nawet całkiem zgrabny jest ten wierszyk, rymy są i w ogóle ;) Ale historyjka nie przypadła mi do gustu, Głupcio tym bardziej. Imię pasuje jak ulał do mrówki, która zamiast dbać o mrowisko, marzy o przygodach i pływa łódką z łupinki orzecha. Całe szczęście, że w momencie, gdy mrowisku zagraża groźny mrówkojad, Głupcio znajduje sojuszników i ratuje mrowisko. Żałowałam, że nie znalazłam innej bajki...Natomiast obdarowana książeczką pięciolatka przykleiła mi się do kolan i kazała sobie czytać to dzieło trzy razy pod rząd i słuchała wszystkiego albo radośnie rechocząc, albo pozostając na bezdechu z przejęcia. Byłby pewnie i czwarty raz, ale uratowała mnie bajka o kucykach na dvd...
Mi się bajka w ogóle nie...

Bacha85 | 2017-07-05
Przeczytana: lipiec 2017