Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins
Cruel Legacy
romans, literatura dla kobiet,
Bożena

Tragiczna śmierć Andrew Reycarta i upadek jego firmy odmieni los wielu ludzi. Wpłynie też na życie czterech kobiet, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Fiona, żona Andrew, traci dom i zostaje bez środków do życia. Na pozór słaba i krucha, udowodni, że zawsze była kimś więcej niż śliczną żoną swojego męża. Sally boryka się z kłopotami małżeńskimi, które nasilają się, odkąd jej mąż stracił pracę...

Sally boryka się z kłopotami małżeńskimi, które nasilają się, odkąd jej mąż stracił pracę w fabryce Rycarta. Teraz w jej życiu pojawia się nowy mężczyzna.
Debora pracuje w firmie przejmującej zadłużoną firmę Reycarta. Ambitna i bezkompromisowa, nie zauważa, że ci, którzy powinni ją wspierać, bezwzględnie nią manipulują.
Elizabeth od dwudziestu ośmiu lat jest szczęśliwą żoną i matką. Przez wiele lat poświęcała się dla rodziny, wreszcie przyszedł czas, by pomyśleć o sobie. Jak na to zareaguje mąż, świetny chirurg, zmuszony do przejście na wcześniejszą emeryturę? Czy będzie wspierał zawodowe ambicje żony i przejmie domowe obowiązki, zapominając o urażonej męskiej dumie?

źródło opisu: http://harlequin.pl/ksiazki/swiat-kobiet

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/swiat-kobiet

allison | 2014-01-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Powieść o wartkiej akcji, którą czyta się szybko i z przyjemnością oraz zainteresowaniem. Niestety, jej wadą jest przewidywalność - niektóre wątki można przepowiedzieć od początku do końca.
O dziwo, nie popsuło mi to lektury. Może dlatego, że fabuła trochę przypominała mi książki L. Lokko, które bardzo lubię i zawsze czytam jednym tchem.

P. Jordan opisała życiowe perypetie kilku kobiet, które wysuwają się na plan pierwszy. Mężczyźni, oczywiście, też są, bo bez nich nie byłoby tu wielu problemów.
Odniosłam wrażenie, że to jednak kobiety są w tej powieści silniejsze, bardziej odpowiedzialne i życiowe. Cóż, ze złośliwym uśmieszkiem przyznam, że nawet mi się to spodobało:).

Całość napisana jest lekko, przeważają dialogi, nieco słabo wypadają opisy przeżyć wewnętrznych i scen miłośnych, jednak uważam tę lekturę za udaną. Dobrze mi się przy niej odpoczywało i tego życzę wszystkim czytelnikom "Świata kobiet".

Nicość | 2014-01-15

Dobra powieść dla kobiet :)

kaprys | 2014-11-24
Przeczytana: 17 listopada 2014

Ciężko mi się czytało ta pozycję...nie jestem nią zachwycona ...zwykłe kłopoty życia codziennego, czasami zbyt męczące;(

BaSiUlA | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo lekka, szybko się czyta pomimo ilości stron. W sam raz na letnie wieczory.

julka00253 | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Fajna powieść o losach czterech pięknych kobiet i ich bliskich.
Zakończenie jak najbardziej na tak.
Zawiera wątki erotyczne.
Jak dla mnie wspaniała, ponieważ uwielbiam książki Penny Jordan.

Anna | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z Biblioteki
Przeczytana: 14 października 2014

Nudna, przewidywalna od początkowych rozdziałów.

Magda Matusiak | 2017-02-10
książek: 1949