Bardzo bzdurne bajdurki.

Wydawnictwo: Skrzat
Bożena

Bajdurki wyjaśniają, czym są „weny”, „słuchy” i „skoki”, przypominają o myciu rąk przed jedzeniem i zębów (po jedzeniu), no i są oczywiście pochwałą nauki, o tyle wszakże, o ile zdobytą wiedzę da się wykorzystać w karierze politycznej.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl

srebrnanatalia | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Na początku było nawet zabawnie, ale pod koniec poczułam przesyt. Pomieszanie z poplątaniem, zalecałabym dawkowanie jednej bajdurki tygodniowo a nie wszystkich w ciągu jednego dnia. Najlepsza wg mnie była opowiastka o duchu pewnego rycerza, który za życia kazał żywcem zamurować trzynaście swoich żon, a po śmierci nie mógł sobie przypomnieć, w której ścianie. Pocieszające, że skleroza dopada nawet duchy.

Konrad Olejnik | 2015-02-22

Książka kierowana do dzieci, ale pod kontrolą rodziców.
Bajdurki nie są typowymi dla współczesności, łagodnymi, naiwnymi bajkami. Historyjki są groteskowo-zabawna, mocno nasączone czarnym humorem.
Każda ma jasny przekaz i proste przesłanie, oraz w miarę szczęśliwe zakończenie, to mimo wszystko bajki. Czyta się szybko, a śmiechu przy tym co nie miara. Trochę szkoda, że jest ich tak niewiele.
Naprawdę przyjemna lektura

Jagoda246 | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Nie dawno miałam ochotę na coś nie typowego do przeczytania. Dziwnym trafem internet zaproponował ta książkę.Uśmiechnęłam się do monitora gdy przeczytałam tytuł ,gdyż była to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.Podobała mi się, nie ze względu na błyskotliwą fabule ale jej nietypowość.Byłam ciekawa jak będę ja postrzegać teraz ,wiec zaczęłam jej szukać. Nie długo potem odnalazłam ja w swoim domu.

Książka składa się z 5 bajdurek. Dla wytrwalszych czeka na końcu niespodzianka przygotowana przez autora.Pierwsza opowieść jest o rycerzu Gluptasku, drugie o zajączku Mądrali , trzecie o Szewczyku Gąbce, czwarte o dobrej wiedźmie Paskudzie a piata o Zosi i dobrych wróżkach. Postacie wyróżniają się na tle innych bajek swym charakterem jak i wyglądem.Nie są tak idealistycznie pokazani jak to bywa w baśniach czy bajeczkach a wręcz przeciwnie.Co powoduje ,że Bajdurki posiadają ziarenko rzeczywistości w swoich dziwnych światach a postacie wydaja się bardziej realistyczne.Posłużę się...

ania_och | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 11 marca 2014

Książka łatwa, lekka i przyjemna. A na pewno zabawna. Książka, która zgodnie z informacją na okładce przeznaczona jest "dla rodziców i dzieci pod kontrolą". Zbiór pięciu opowiadań pełnych bardzo specyficznego humoru i aluzji, które jest w stanie wyłapać tylko dorosły czytelnik.
Mamy tutaj opowieść, niekoniecznie tradycyjną, o rycerzu, smoku i księżniczce, bajkę o zajączku, który mógłby zrobić karierę w polityce, o szewczyku i jego "specjalnym lekarstwie" (które generalnie należy trzymać zdecydowanie "w miejscu niedostępnym dla dzieci"). Pojawia się też kilka wróżek, paru krasnoludków, a nawet jakiś jeleń... A na wytrwałych, jak to zwykle w bajkach bywa, czeka nagroda-niespodzianka.
A wszystko to ubarwione dodatkowo krótkimi wstępami i ukrytymi "mądrościami". Książka familijna niczym filmowy "Shrek".

asenata | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Strasznie dziwne opowieści - ani dla dzieci, ani dla dorosłych. Trudno będzie z ustaleniem odbiorcy tej pozycji, mnie nie zachwyciły.