Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Arcydzieła Malarstwa
Wydawnictwo: Arkady
albumy
Tomasz

Watykan, jeden z największych kompleksów muzelanych na świecie, fascynuje ze względu na dzieje swoich zbiorów, jak i postacie, które w ciągu wieków przyczyniły się do ich gromadzenia i przechowywania. Kolekcja jest szczególnie spektakularna także dzięki liczbie wielkich artystów, którym zlecano projektowanie i ozdabianie budynków, gdzie jest eksponowana: od Bramantego, Michała Anioła i Rafaela...

Kolekcja jest szczególnie spektakularna także dzięki liczbie wielkich artystów, którym zlecano projektowanie i ozdabianie budynków, gdzie jest eksponowana: od Bramantego, Michała Anioła i Rafaela po Boticellego, Perugina, Ghirlandaia, Pinturicchia i Vasseriego, Berniniego i wielu innych architektów, rzeźbiarzy i malarzy, którzy prześcigali się w dążeniu do przydania siedzibie papieskiej blasku i splendoru.

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl

balamary | 2016-12-14