Ósmy Archanioł

Wydawnictwo: Poligraf
Niebo, anioł, terror, wszechświat,
Bożena

Prawdziwe Niebo różni się od tego, co ludzie zwykli sobie wyobrażać. Nie ma tam srebrzystych obłoczków i pulchnych cherubinków. Jest tylko bezmiar Nieskończonego Oceanu i potężna metropolia zwana Miastem Aniołów, za której murami panuje terror. Archanioł Michał podporządkował sobie wszystkie anioły, a przestrzeganie praw Dekalogu służy mu jedynie jako miara ich posłuszeństwa. Każdy, kto się...

Archanioł Michał podporządkował sobie wszystkie anioły, a przestrzeganie praw Dekalogu służy mu jedynie jako miara ich posłuszeństwa. Każdy, kto się sprzeciwi, ginie. Nie ma wyjątków. By utrzymać porządek we Wszechświecie i zapewnić ludzkości bezpieczeństwo, aniołowie muszą cierpieć.
Właśnie w takim Niebie rodzi się Emanuel – anioł, który może zmienić wygląd świata. Dzierżąc Miecz Sprawiedliwych, jest w stanie odwrócić układ sił i zrobić to, co słuszne. Tylko co tak naprawdę jest słuszne, gdy za odrobinę wolności płaci się łzami i krwią? Gdy od urodzenia uczą cię, że torturowanie i zabijanie innych chroni Wszechświat przed rozpadem? Gdy wiesz, że w walce o miłość zamordujesz kilka tysięcy istnień?
W takim Niebie poszukujesz odpowiedzi na pytanie, czym jest moralność. W takim Niebie zastanawiasz się, gdzie jest Bóg.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

stangres | 2016-12-31
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Świat aniołów i upadłych przedstawiony z ciekawej perspektywy, odwrócenie znaczeń po miedzy niebem a piekłem, niebo świat nudy, monotonii i zasad egzekwowanych przez tyrana oraz piekło miejsce gdzie każdemu wszystko wolno. Nie czyta się tej pozycji z zapartym tchem, oczekując na kolejnych wydarzenia, jednak czyta się przyjemnie i po lekturze nie ma się wrażenia zmarnowanego czasu.

vespertine | 2014-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Anioły...

Wydawałoby się - temat bardzo wdzięczny, dający pole do popisu i nadal całkiem popularny (szkoda tylko, że w większości pod postacią czegoś na kształt paranormalnego love story, gdzie owo love story jest, na moje nieszczęście, wątkiem głównym). Zdawało mi się, że po tylu książkach o podobnej tematyce, które przeczytałam i obejrzeniu serialu "Supernatural" nic już w zakresie "wywracania rzecz do góry nogami" mnie nie zdziwi.

A jednak.
Powiem krótko - zazdroszczę autorowi pomysłowości, jednak pragnę tutaj zabrzmieć z lekka ironicznie, bo... No właśnie. Pan autor moim zdaniem troszeczkę przedobrzył w pogoni za oryginalnością koncepcji - zupełnie jakby bardzo nie chciał powielać jakichkolwiek schematów, tworząc swoje własne, które, prawdę powiedziawszy, nie zdołały mnie przekonać. Świat aniołów bazuje na pewnych podstawach, które wszyscy znamy. Mamy jasno zaznaczone granice: niebo - dobro, piekło - zło. W "Ósmym Archaniele" możemy pożegnać się z czarno-białym tokiem...

Silvestris | 2016-03-19
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Po "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej myślałam,że już nie znajdę książki, która miałaby podobny klimat, a jednak pozycja Jacka Feliksa, która przypadkowo trafiła w moje ręce, rozwiała moje wątpliwości. Trochę przekopałam książek fantasy z anielskich światów. Jedne były lepsze inne gorsze ale nic specjalnego. Większości brakowało pomysłu na rozwinięcie anielskich światów, bądź postać anioła była używana bardzo niekonsekwentnie, jednak z żalem muszę przyznać,że większość pozycji to po prostu romanse paranormalne. "Ósmy Archanioł" nie jest plagiatem czy kalką jeśli chodzi o Kossakowską. Nie chciałabym wyrządzić krzywdy żadnemu autorowi twierdząc ,że są podobne. Autor chodzi własnymi ścieżkami. Jednak pewna idea pozostaje ta sama, co według mnie jest na plus jeśli chodzi o zbudowanie świata aniołów. Czytając na początku nie wiadomo dokąd książka zmierza, jednak pochłaniając kolejne strony przekonałam się,że w dobrym kierunku. Żałuję,że autor nie napisał kontynuacji.

Jedyny problem jak to...

Ciekawe, zupełnie inne spojrzenie na temat aniołów i zła-polecam :)

Natalia | 2017-06-29
Amitiel | 2017-01-16