Zgłosuj na książki roku 2017

Żyranci albo szukając zaczepki. Przygodowa opowieść antybiograficzna

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza GreenGo
7 (14 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
marysza

"Z Pieniędzmi skrzyżowałem szlak niemal dekadę temu. Od tamtej pory próbowałem wielokrotnie uchwycić i ubrać w słowa to Zjawisko. Autor "Żyrantów" wprost z ola walki podaje to szczerze i błyskotliwie. Panie i panowie: oto "Kwiat Alternatywy" z sercem na głębokim talerzu." Hubert "Spięty" Dobaczewski - Lao Che. ""Żyranci" to bardziej punkowa wersja "Wniebowziętych" i odwrócona do góry nogami...

Hubert "Spięty" Dobaczewski - Lao Che.

""Żyranci" to bardziej punkowa wersja "Wniebowziętych" i odwrócona do góry nogami "Tequilla". Można nią straszyć hipsterów i zespoły rywalizujące z konkursach dla młodych talentów, Jest też prawdopodobnie pierwszą i ostatnią książką, która autentycznie mówi o wspólnocie".
Anna Cieplak - Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy".

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza GreenGo, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2016-09-26
Na półkach: Przeczytane, Lit. polska
Przeczytana: 26 września 2016

Czy każdy kto był w Jarocinie, chlał wódę i palił zioło, od razu musi napisać o tym książkę? Hmmm... jeśli tak, to zaleje nas fala takich autobiografii, które nic nie wnoszą do literatury a jedynie wzmacniają ego piszącego - jestem pisarzem hura!
Być może autor - obecnie nauczyciel w liceum plastycznym w Dąbrowie Górniczej- chciał pokazać w ten sposób młodzieży, że ma swoje grzeszki i jest równym chłopem, kolegą nie belfrem a może przyświecał mu inny cel? Nie wiem ale po lekturze byłam bardziej zmaltretowana niż po festiwalach, na których bywałam i o których na pewno nie napiszę książki :p

Czosnkaty | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Przyzwoicie napisane, czyta się lekko i przyjemnie. Opisane historie wręcz kosmiczne, momentami płakałem ze śmiechu. Warto.

Martyna Bianka | 2013-07-01

Uwielbiam i nienawidze Pieniądzów równocześnie. Uwielbiam tez autora za napisanie tej książki, za determinacje. Do przeczytania na jednym tchu. trzeba.

nina | 2013-07-01
Przeczytana: 15 czerwca 2013