Byłam przyjaciółką Diabła

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
diabeł, wróżby, egzorcyzmy
religia
justi

Nie wiadomo, kiedy się to zaczęło. Może w czasie, kiedy Aśki nie było jeszcze na świecie? A może później, gdy mama po praz pierwszy zabrała ją do wróżbitki? Miała wtedy sześć lat. Po tym pozornie niewinnym wydarzeniu pozostał w niej strach i nawiedzające ją co jakiś czas świdrujące spojrzenie wróżki. Ale czy na pewno? A może krył się za tym ktoś inny? Ktoś, kto po latach potrafił wykorzystać...

Po tym pozornie niewinnym wydarzeniu pozostał w niej strach i nawiedzające ją co jakiś czas świdrujące spojrzenie wróżki. Ale czy na pewno? A może krył się za tym ktoś inny? Ktoś, kto po latach potrafił wykorzystać słabość nastoletniej Aśki i zawładnąć jej życiem…
Poddana całkowicie jego woli nie była w stanie się uwolnić. Coś, co wydawało jej się być przyjaźnią okazało się tylko złudzeniem… Bo czy można przyjaźnić się z diabłem?

źródło opisu: http://rafael.pl/ksiazki/bylam-przyjaciolka-diabla-11-8248

źródło okładki: http://rafael.pl/ksiazki/bylam-przyjaciolka-diabla-11-8248

Aga CM | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014
MoniS | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Książka wpadła w moje ręce przez przypadek. Krążyłam jak zwykle po bibliotece szukając dla siebie ciekawych pozycji, wzrok mój przykuł najpierw tytuł, później okładka. Spodziewałam się jakiegoś horroru, a już z pewnością dreszczu strachu przy jej czytaniu. Albo koszmarów w nocy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym co w niej odnalazłam.
Wiele mądrych przemyśleń dotyczących zarówno życia religijnego, wiary jak zwykłych ludzkich relacji...
Nie zabrakło w niej też wątku obyczajowego I ciekawych zwrotów akcji.
Bardzo mi się podobała I polecam ją każdemu!

werciaeklercia | 2014-07-09

Poruszająca i baaardzo wciągająca książka. Świetnie napisana, naprawdę chce się czytać :)

karmeleqx3 | 2016-12-07
Przeczytana: 2015 rok

Książkę kupiła mi mama, na początku myślałam ze to nic ciekawego ale z czasem wciągała mnie coraz bardziej, myślałam ze to od tak po prostu religijna książka, ale to coś więcej. Po prostu warto ta książkę przeczytać.

Agnieszka Jezior | 2017-07-12
paulinaprzybylek | 2017-02-23