Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
Wydawnictwo: Albatros
Back of Beyond
Barbara

Trzymająca w napięciu powieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w dzikich plenerach Parku Yellowstone. Cody Hoyt, znakomity gliniarz, który niechętnie sztywno trzyma się przepisów, zmaga się z alkoholowym nałogiem. Tymczasem ofiarą zbrodni pada jego przyjaciel i mentor z Klubu AA. Trop prowadzi do organizatorów konnych wycieczek trekkingowych po Yellowstone z przewodnikiem Jedem...

Cody Hoyt, znakomity gliniarz, który niechętnie sztywno trzyma się przepisów, zmaga się z alkoholowym nałogiem. Tymczasem ofiarą zbrodni pada jego przyjaciel i mentor z Klubu AA. Trop prowadzi do organizatorów konnych wycieczek trekkingowych po Yellowstone z przewodnikiem Jedem McCarthym. Cody Hoyt wyrusza w pościg za podejrzanym, który niebezpiecznym szlakiem prowadzi grupę śmiałków. Gdy okazuje się, że wśród nich jest jego syn z ojczymem, Hoyt z dziką desperacją próbuje odnaleźć i powstrzymać mordercę, cały czas działając pod presją, że kolejny dzień może być dla jego syna ostatnim, szczególnie, że członków wyprawy zaczyna nagle tajemniczo ubywać…

źródło opisu: http://esensja.stopklatka.pl/esensjopedia/obiekt.h...(?)

źródło okładki: http://esensja.stopklatka.pl/esensjopedia/obiekt.h...»

wiejskifilozof | 2015-06-09

Uwielbiam takie historie.Historie,które się toczą w dalekich i dzikich miejscach.
Park Yellowstone.Któż, o nim nie słyszał ? Piękne dziewicze tereny.Pełne bizonów, łosi, wilków.No i mnóstwo turystów.
Mieszanka ludzi, którzy chcą odpocząć o zgiełku miast.
A wśród nich jest też zabójca lub zabójczyni.Ja już wiem,ale zachęcam do przeczytania.
Czyta się świetnie.Dużo się dzieje,autor pięknie opisuje park narodowy.
Są dzikie zwierzęta:wilk,grizli.
Ja byłem oczarowany książka.
Czytałem e-book.

Ewa-Książkówka | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Jak głosi okładka książki, z którą spędziłam ostatnich kilka dni, droga kariery pisarskiej jej autora przebiegała bardzo podobnie do kariery Harlana Cobena, czyli zaczynał przeciętnymi powieściami, by ostatecznie stworzyć hit. O tym rzekomym hicie niestety tym razem się nie wypowiem, bo mój wybór padł na najnowszą powieść C.J. Boxa pt. Na bezludnym szlaku. Jak się ostatecznie przekonałam, cechy wspólne C.J Boxa i Cobena nie kończą się na podobieństwie kariery – jest jeszcze coś, co ich łączy. Najpierw jednak kilka słów o fabule.

Głównym bohaterem jest Cody Hoyt – policjant, alkoholik i dupek w jednym. Tak, dobrze czytacie – dupek, tak przynajmniej mówią o nim ludzie z jego najbliższego otoczenia, zaczynając od byłej żony, a kończąc na najlepszym przyjacielu. Cody nie popisał się jako mąż, więc żona zostawiła go, zabierając ze sobą ich syna i szybko znajdując pocieszenie w ramionach innego mężczyzny. Polem, na którym Hoyt był całkiem dobry, był jego zawód, ale też do czasu. W końcu...

Marczewek | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Gdyby Cobena i Boxa różniło co najmniej jedno pokolenie, to bym napisał że pojawił się godny następca :D. A tak to mogę napisać tylko tyle, że Box czerpie pełnymi garściami od bardziej znanego kolegi po fachu i kreśli historie równie nieprawdopodobne i ogłuszająco naciągane.

Cóż znajdą się z pewnością fani tego typu literatury, bo przecież Coben uważany jest za istnego mistrza.

Opinię podsumuję słowami:
Jeśli uwielbiasz Cobena bierz się za CJ Boxa.
Jeśli Coben to dla ciebie za mało, to trzymaj się z daleka.

Marzena Bakan | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Dobrze napisany thriller. Duży plus za nietypowe miejsce akcji - park Yellowstone stanowi tło do wciągających wydarzeń. Główny bohater policjant Cody Hoyt zaskakuje nietypowym prowadzeniem śledztwa. Zachowuje się jak pies gończy, nie zważając na konsekwencje dąży do celu.

piter_xt | 2015-07-20

Klasyczna sensacja idealnie pasująca na wakacyjne czytadło albo na podróż pociągiem. Sprawnie napisana, wciągająca do ostatniej strony.

Patrycja Trzcionkowska | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Świetna książka. Dla tych którzy kochają kryminały Harlana Cobena zdecydowanie mogę polecić. Prosty język, interesująca fabuła, wciągająca. Zagadki i nierozwikłane morderstwa nadające nutkę tajemniczości sprawiają, że chce się czytać i czytać.

Ashley85 | 2014-11-14
Przeczytana: listopad 2014

Dobrze napisany thriller. Duży plus za nietypowe miejsce akcji - park Yellowstone (zresztą nie jest to pierwsza książka tego autora, której akcja toczy się w ciekawym zakątku USA) stanowi tło do wciągających wydarzeń. Fanom Cobena spodoba się na pewno.

czocher79 | 2018-01-26
Anna833 | 2017-09-24