Zgłosuj na książki roku 2017

Pięciu największych wojowników

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Jack West Jr (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
The Five Greatest Warriors
Barbara

Ziemia nadal znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zagraża jej Ciemne Słońce – niewidzialne ciało zbudowane z ciemnej materii, które zbliża się do Układu Słonecznego. Jeśli energia Ciemnego Słońca nie zostanie zneutralizowana przez stworzoną przez starożytnych mędrców Machinę, zniszczy całe życie na naszej planecie. Do zrekonstruowania Machiny niezbędne jest odnalezienie sześciu świętych kamieni i – w ściśle określonych momentach – umieszczenie ich w rozrzuconych w różnych częściach globu budowlach w kształcie odwróconej piramidy. Do tej pory Jackowi udało się odnaleźć dwa kamienie. Wskazówek do odnalezienia pozostałych dostarcza mu wiersz wykuty na tablicy umieszczonej pomiędzy łapami Sfinksa w Gizie. Mowa w nim o pięciu wielkich wojownikach, postaciach historycznych ściśle powiązanych z tajemniczą Machiną. Jack domyśla się, że czterej pierwsi to Mojżesz, Chrystus, Czyngis-chan i Napoleon. Kim jest piąty wojownik, którego tożsamość może okazać się kluczem do wszystkich zagadek? Aby to odkryć, oddział Westa musi podążyć tropami wojowników, prześledzić ich życie i dokonania. A po drodze pokonać licznych wrogów, którzy chcą przechwycić kamienie dla własnych, mniej szlachetnych celów: terrorystów, komandosów na usługach międzynarodowych organizacji i rządów. W tym szaleńczym wyścigu – z Hokkaido do jeziora Loch Ness, z pustyni Gobi do Kanału Bristolskiego, z dalekowschodniej Rosji na półwysep Synaj, i do najbardziej tajemniczej wyspy na Ziemi – Jack jest raz na wozie, raz pod wozem, kamienie przechodzą z rąk do rąk, sojusze zmieniają się z minuty na minutę, a zdrada czai się na każdym kroku...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

carmaniola | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, POSIADAM

"Pięciu największych wojowników" to kontynuacja "Sześciu świętych kamieni". Książki zostały napisane w odstępie dwu lat, ja miałam to szczęście, że przeczytałam je jedna po drugiej. Bo jakże można czekać dwa lata, kiedy główny bohater znika nam w otchłani (dosłownie), a ksiażka nie ma zakończenia.
Chyba nie popełnię nietaktu jeśli napiszę, że jak zwykle Jack West wychodzi z opresji cało - w końcu kto by uratował świat od zagłady?

"Pięciu..." czyta się jednym tchem bo takież jest tempo akcji, a pod sam koniec można dostać zadyszki.
Oczywiście jest to typowa przygodówka z historią, a może nawet z prehistorią w tle - mamy tu do czynienia z nieznaną do tej pory cywilizacją, która pozostawiła nam przepis i narzędia potrzebne do uratowania ludzkości.
Mission impossible? Nie, nie dla Jacka Westa i jego drużyny. Oni zawsze z największych opresji wychodzą cało - i tutaj należy autorowi pogratulować nisamowitej wyobraźni w wymyślaniu sytuacji bez wyjścia i ich rozwiązywaniu. Fantazja...

froogg | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Jak wszystkie książki Reilly'a czyta się błyskawicznie i nie można się doczekać następnej strony. W sam raz do poduszki gdy nie chce się spać

magdalena | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Zapewne nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę gdyby nie wakacyjna pora i brak innych książek w pobliżu. Nie czytałam wcześniejszych części- pewnie to błąd, bo ta wydawała mi się wyrwana z kontekstu. Mimo to całość nie zachęciła mnie do poznania wcześniejszych części przygód głównego bohatera obrońcy świata.
Za dużo tu chaosu, za dużo dziwnych ilustracji, które tylko rozpraszają. Ciężko było mi się skupić na samej akcji i polubić bohaterów.

Judyta-judithreads | 2014-01-14
Przeczytana: styczeń 2014

Kolejna wspaniała dawka przygód Jacka Westa Juniora i jego drużyny. Doskonała kontynuacja "Siedmiu cudów starożytności" i "Sześciu świętych kamieni". Czy Jackowi uda się uratować świat? Warto przeczytać i się tego dowiedzieć.

pawel2z | 2015-02-21

lekka, szybko się czyta, z serii "zabili go i uciekł"

DARIASTUDNIA | 2013-09-14

Czekam na kolejne przygody bochatera.

eliss | 2018-02-13
Na półkach: 2018, Przeczytane