Wstań i jedź. Niemożliwe jest osiągalne.

Wydawnictwo: Złote Myśli
8 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki
Karolina

"Wstań i jedź" to historia Małgosi i Łukasza – młodych i niesamowitych ludzi, którzy po wielu trudnych doświadczeniach życiowych uwierzyli w to, że jakość życia każdego z nas zależy w dużo większym stopniu od naszego nastawienia niż od sytuacji zewnętrznej. Odważnie i z determinacją pokazują tę prawdę codzienną postawą, wyborami i rezultatami, jakie z tego wynikają. Łukasz od dzieciństwa...

Łukasz od dzieciństwa choruje na dystrofię mięśniową. Wiele było osób, które próbowały pokazać mu, że jego życie można byłoby spisać na straty, ale Łukasz nigdy się nie poddawał. Uparty marzyciel wierzył, że mimo swojej choroby może być szczęśliwym człowiekiem, że wszyscy możemy dużo więcej, niż nam się zdaje.

Spotkanie z Gosią i droga, jaką razem przeszli do tej pory to ogromna inspiracja dla obojga i dowód na to, że niemożliwe jest osiągalne.

Dzisiaj Łukasz i Gosia pragną zarażać swoim entuzjazmem i wiarą wszystkich tych, którzy wątpią w siebie, którzy nie dowierzają, że mogą coś osiągnąć, którym brakuje odwagi, by zmieniać swoje życie na lepsze.

"Wstań i jedź. Niemożliwe jest osiągalne" to książka, która pomaga odkryć drzemiący w każdym z nas potencjał i uwierzyć, że nasze życie może być wspaniałą przygodą.

… jednak większość zależy od Twoich wyborów!

źródło opisu: Wydawnictwo Złote Myśli, 2013

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/12542/wstan-i-jedz-m...»

Sabrina | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Autorów książki udało mi się poznać w marcu bieżącego roku. Są to bardzo pozytywne i zawsze uśmiechnięte osoby, które wiedzą czego od życia chcą.
Książka skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie miały lub utraciły wiarę we własne możliwości. Do osób z niepełnosprawnością, które postrzegają siebie i swoje życie jako coś bez wartości z powodu stanu zdrowia.
,,Obudźcie się, możecie dokonać wielkich rzeczy, możecie dokonać wielkich rzeczy, możecie zrobić to o czym tak skrycie marzycie. Życie nie jest pogonią nikt nie goni i nikt nie ucieka!"
Ja osobiście czytałam tę książkę z ciekawości i wiele rzeczy(pozytywnych szczególnie, ale i negatywnych) jakie w niej znalazłam potwierdziły się, a dotyczyły one, postrzegania siebie i świata w przeszłości i tego samego teraz. Od wczesnych lat dzieciństwa staram się cieszyć każdym dniem życia bo przecież każdy z nas ma je tylko jedno.
Mimo, iż nie trzeba mnie było jeszcze bardziej motywować do działania to ta książka też w jakiś sposób...

dobrerecenzje | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to poradnik. Jeżeli taki osąd wydacie tej książce, to według mnie będziecie w ogromnym błędzie. To nie jest jeden z wielu poradników, który nakazuje co robić aby wprowadzić zmiany w swoim życiu.
To książka oparta na faktach autentycznych, na doświadczeniu i życiu dwojga ludzi.
Łukasz cierpi na zanik mięśni, we wszystkich czynnościach potrzebuje pomocy. Wydawałoby się, że jest to tragedia z którą nie można sobie poradzić. Nie tu i nie w tej książce. Oczywiście Łukaszowi jest trudno i ciężko, lecz jak sam mówi, najcenniejszą częścią ciała którą docenia jest jego głowa. To tutaj rodzą się pomysły i marzenia o których zwykły sprawny człowiek nie ma odwagi pomyśleć. Gosia natomiast to zwykła dziewczyna, lecz niestety z bardzo niską samooceną. Niesamowitym zrządzeniem losu te dwie wspaniałe osoby poznają się i rodzi się między nimi uczucie. Ludzie wokół w nich nie wierzą, sugerują Gosi, że ta nie poradzi sobie z chorobą Łukasza i w końcu odejdzie....

Karimba | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Z dystansem podchodzę do książek nadmiernie ociekających entuzjazmem, które rzekomo mają pomóc mi odnaleźć w życiu sens, szczęście, garnek złota na końcu tęczy oraz lampę Alladyna. Alergicznie reaguję na nadmiar pseudo motywacyjnych sentencji. Pewnie, pozytywne myślenie jest ważne, gdy chce się osiągnąć sukces, ale inne czynniki też są ważne. Przede wszystkim działanie, a odnoszę wrażenie, iż w takich poradnikach zapomina się o nim. Cóż więc skłoniło mnie, aby dać szansę „Wstań i jedź”? Ciekawość, chęć przekonania się, czy moja niechęć faktycznie jest uzasadniona i kto wie, może potrzeba pozytywnego akcentu w danym dniu. I tak oto wypożyczyłam ją i w ten sposób rozpoczęła się moja krótka przygoda z mówcami motywacyjnymi.

Autorami i zarazem bohaterami „Wstań i jedź” jest młode małżeństwo, Gosia i Łukasz. Poznajemy ich całą życiową drogę, którą musieli przejść, aby spotkać się i być szczęśliwymi robiąc to, o czym zawsze marzyli. Aby to osiągnąć, musieli wiele nauczyć się o...

krisu | 2016-08-10
Przeczytana: 16 września 2016