Zakopane: Pokój z widokiem na cmentarz

Wydawnictwo: superNOWA

Opublikowana w połowie 2006 r. powieść Zakopane: Sezon na samobójców ściągnęła na jej autora falę krytyki, a epitety bluźnierca i komunista , jakimi go obdarzano, uznać by można za najbardziej łagodne. Jackowi Rębaczowi sugerowano, żeby się już więcej w Zakopanem nie pokazywał i nie pisał o sprawach, o których wielu wie, a wszyscy milczą.

Bullshit_detector | 2016-09-30
Przeczytana: wrzesień 2016

Nazwisko autora oddaje wartość tej powieści. Pan Rębacz po prostu nie umie pisać, choć momentami widać przebłyski albo to żona dorwała się do maszyny.

Na plus warto odnotować wiernie oddany klimat Zakopanego. Poza tym, cóż: dziury fabularne, (nie)logika działania postaci, zbyt duża liczba bohaterów i kulawe między nimi dialogi sprawiają, że wydane na "Pokój" w antykwariacie 10 zł okazją na pewno nie było.

Pozycja dla koneserów i fanów kina akcji spod znaku późnego S. Seagala.

Magdalena SZ | 2012-04-15
Przeczytana: 2007 rok

Pochodzę z Zakopanego, więc dość łatwo było mi dopasować pierwowzory wydarzeń i postaci z książki. Naprawdę niezła pozycja.

Sodeno | 2011-06-15
Przeczytana: 2011 rok

W połowie mnie znudziła, chyba nie mój klimat.

Nodi | 2016-07-03
Joanna | 2016-07-03