Grunwald, historia
historyczna
elfijka

Barwny opis wydarzeń poprzedzających bitwę pod Grunwaldem (1410), który jednocześnie służy, jak to zwykle u Przyborowskiego bywa, ukazaniu czytelnikowi mnóstwa realiów społeczno-politycznych i obyczajowych XIII-wiecznej Polski. Dzięki pasjonującym przygodom bohaterów tej powieści (Pakosza i Sławka) poznajemy nie tylko życie na dworach możnowładców, rycerzy, ale i warunki bytowania prostych włościan, rzemieślników czy ówczesnych zakonników. Zwieńczeniem tego utworu staje się jednak sławetna bitwa widziana oczami jej uczestników i opisana szczegółowo w iście sienkiewiczowskim stylu.

źródło opisu: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=576

źródło okładki: http://www.matras.pl/grunwald.html