Forever Too Far

Cykl: Rosemary Beach (tom 3)
Wydawnictwo: Abbi Glines
angielski
bossska

Rush promised her forever... but promises can be broken. Torn between his love for his family and his love for Blaire, Rush has to find a way to save one without losing the other. In the end one has to be more important. Letting go isn’t easy. Blaire believed in her fairytale... but no one can live in a fantasy. Her love for Rush and desire to have a family keep her believing that they can...

Rush promised her forever... but promises can be broken.

Blaire believed in her fairytale... but no one can live in a fantasy.

Her love for Rush and desire to have a family keep her believing that they can find a way for this to work. Until she has to make the right decision for her and the baby. Even if it breaks her heart.

Can they find the forever that they both want or has it all just gone... too far?

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com

szaraczek | 2015-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 04 października 2015

Jeśli spodobały się wam dwie wcześniejsze części to… trzecią sobie odpuśćcie. Zniszczycie sobie nią tylko miłość do tej serii i książek tej autorki.

Jak wiadomo trzeci tom Seri „Rosemary Beach” Również dotyczy Blair i Rusha, którzy wyczekują narodzin dziecka. Oczywiście Nan wciąż naprzykrza się wszystkim, przez co Ra po raz kolejny stanie przed wyborem: miłość życia i dziecko czy walnięta siostra.

Wszystko byłoby okej gdyby nie przekombinowania autorki. W pewnym momencie na pewno odniesiecie wrażenie, że kolejne wątki i spodziewane zwroty akcji są nad wyraz sztuczne i wymuszone.
Tak jak we wcześniejszych tomach autorka nie boi się scen erotycznych. Jednak w porównaniu z wcześniejszymi tomami tych tutaj jest zdecydowanie za dużo, straciły swoją delikatność i smak. Stały się męczące a wręcz irytujące i to bardzo. Co za dużo to nie zdrowo.

Pojawiają się też nowi bohaterowie, o których od samego początku można się spodziewać kontynuacji ich historii w kolejnych tomach.

Musze...

myślnik | 2014-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2014

Dużo miłości,słodyczy i jeszcze więcej miłości i słodyczy.
Tak mogłabym w wielkim skrócie podsumować te 320 stron.
Z jednej strony zawód...faktycznie możecie go odczuć.
Z drugiej strony...o miłości i oddaniu dobrze się czyta.

To,że Rush dawno temu zbzikował na punkcie Blaire,to już wiemy.
To,że jego szaleństwo pogłębiło się odkąd nosi ona jego dziecko,jest sprawą nie podlegającą dyskusji.
A to,iż rozłamów i niechęci nie da się tak łatwo pogrzebać,dowiecie się po raz wtóry.

"Gdy znajdziesz powód do życia,trzymaj się go.Nigdy nie puszczaj."

Więc kiedy znajdziecie powód do życia,który budzi was rano i otula do snu,nie puszczajcie,nie odwracajcie wzroku,nie oddalajcie się.
Kiedy w gorący dzień,czyjaś dłoń chłodzi wam czoło,nie odtrącajcie jej.
A w pochmurny,zimny poranek,kiedy osaczy was zapach parującej,aromatycznej kawy,przyjmijcie ją z wdzięcznością.
Bo jeśli znajdzie się już ten powód i motor do życia,jedyne co możecie zrobić,to modlić się aby żadne wasze słowo,gest,nie...

Ewelina229 | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przesłodzona ? no muszę przyznać, że chwilami tak ale mimo wszystko zawładnęła mną tak samo jak pozostałe części. I chociaż miałam wcześniej wątpliwości czy nie poprzestać na pierwszych dwóch częściach ze względu na niezbyt pochlebne recenzję, to cieszę się bardzo, że jednak nie odłożyłam jej na półkę bez czytania.. Dużo miłości, słodkości :), ale patrząc na otaczającą nas rzeczywistość trzeba przyznać, że chce się widzieć w pobliżu choćby połowę tych uczuć, które zaserwowała nam autorka. W realnym świecie ludzie często zapominają co znaczy walczyć, dbać, kochać.. a to jest niestety przykre.
Blaire i Rush chwilami są nazbyt przesłodzeni i idealni, ale mimo wszystko są uroczy :) serdecznie polecam na poprawę nastroju jeśli lubicie czytać o pięknym uczuciu pięknych ludzi :)

Agata | 2014-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 października 2014

Rozczarowałam się... Trzeci tom opowiadający o miłości Blair i Rush'a był chyba pisany na siłę. Książka nie wnosi nic nowego. Wręcz przeciwnie, praktycznie powiela schemat poprzedniej części, czyli Rush rozdarty między rodziną (oczywiście chodzi dalej o Nan) a miłością do Blaire. Ponadto autorka rozpoczęła wiele wątków pobocznych, które w ogóle nie były potrzebne (już o samym zakończeniu nie wspomnę..). Nie wnosiły nic ważnego do fabuły, były to tylko zapychacze stron, ale szczerze mówiąc byłam bardziej nimi zaciekawiona niż wątkiem głównym. Nie jestem pewna czy polecać tę książkę. Jeżeli chcesz poznać jak potoczą się dalsze losy Blaire i Rush'a to nic nie stoi na przeszkodzie, by przeczytać książkę. Jednak, jeśli już przy poprzedniej części miałaś/miałeś wątpliwości czy przeczytać kolejny tom, to odradzam, bo tylko się wynudzisz.

zeida | 2014-05-19
Przeczytana: 17 maja 2014

O rany, jak ta książka potrafi zirytować! jest to opowieść o słodkopierdzącej parze. On - Rush, jest jak bluszcz - musi wiedzieć, dlaczego ukochana wzdycha, drąży i drąży, aż się dowie, nikt nie może spojrzeć na jego ukochaną, bo prymityw poleci z pięściami. Ona - żadnych zainteresowań, tylko Rush i sex (opowiedziany z pikantnymi szczegółami, jak gdyby to była jakaś instrukcja). Wstać z łóżka biedna nie może, bo co pomyśli sobie on, on, który musi mieć ją zawsze obok! Kiedy zdarzyło się, że nie odbiera telefonu ani nie odpisuje na smsy - myśli, że już jej nie kocha i ucieka z płaczem do tatusia. A on podąża za nią, bo przecież zrobił jej dziecko, a to co jest jego, nie może mu się wyrwać z rąk. Toż to opowieść bardziej denna niż harlequin!

Ulka | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Słaba, marna, żałosna ... Książka o niczym, w kółko jedno i to samo, do tego tak samo marnie napisana jak poprzednie. Wyidealizowani bohaterowie, wyolbrzymione sytuacje i mnóstwo seksu jako przerywnik.
Te wszystkie koligacje rodzinne mnie rozwalały - autorka powinna zrobić jakieś drzewo żeby to wszystko połączyć bo już zaczynałam się gubić kto z kim jest spowinowacony.
Tom pierwszy mnie wymęczył, ale spodobało mi się zakończenie; drugi był też średni, ale przynajmniej był jakiś główny wątek - ta część jest nieporozumieniem - postać Nan jest tak sztuczna, że nawet mnie nie denerwowała swoim zachowaniem. I Grant, wydawało mi się, że go lubiłam, ale w tej części mnie strasznie rozczarował.
Nie wiem czy to już koniec, czy może historia będzie się ciągnęła dalej, miałam w planach przeczytanie książki Woodsa, ale już mi sie odechciało :)

Osobiście nie polecam, w moich oczach seria ma tendencje spadkową, poza tym jest już na naszym rynku sporo o wiele lepszych książek o zbliżonej...

Elżbieta | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Przeczytałam 3 części. Seria dość przyjemna i raczej dla nastolatków.W moim odczucia pierwsza część najlepsza.

Dominika | 2016-08-30
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

"Kiedy znajdziesz swój powód do życia, trzymaj się go. Nigdy nie pozwól mu odejść. Nawet jeśli to oznacza palenie innych mostów po drodze."

Czytałam wiele opinii na temat tej książki i w wielu z nich powtarza się prawie to samo , że jest przesłodzona, naciągnięta, że to nie wydarzy się w prawdziwym życiu,że jest zbyt idealne aby było prawdziwe...
A jednak ta książka ma w sobie coś takiego,że czytelnik zapomina o otaczającym go świecie ,przeżywając historię Rusha i Blaire razem z nimi...

Ogromne brawa należą się autorce, za to że nie starała się zmieścić tej opowieści w jednej książce,jak i za to że ta seria będzie kontynuowana tylko przez innych bohaterów, co jest świetne...

"Zasługujesz na to, by być numerem jeden. Przeszłaś przeze mnie zbyt wiele. Najwyższy czas,
abyś była dla jakiegoś mężczyzny najważniejszą osobą w życiu. To nie jest samolubne, tylko zupełnie normalne."

Wiele osób twierdzi że jest to "oklepana" historia gdyż w wielu książkach jest podobny schemat, ale...

MyBooks Nasze-recenzje | 2014-04-16

Pierwszą część kupiłam... Jakoś tak by wypadło na 28 marca, dzień później zapoznałam się z drugą częścią i nie mogąc się uwolnić od chęci natychmiastowego przeczytania trzeciego tomu prawie zawitałam u wydawnictwa albo w drukarni. Na szczęście czekać długo nie musiałam, bo akurat mi się tak jakoś zeszło z premierą. Nie mniej jednak do tej pory nie wiedziałam, co to znaczy wyczekiwać na premierę książki! Jeszcze nigdy nie chciałam tak bardzo dowiedzieć się co będzie dalej i czy... no właśnie... jak po prostu się to wszystko dalej potoczy. Odliczałam dni, godziny i minuty. Naprawdę, słowo daję i w pełni, całkowicie poważnie.

Wpierw muszę pogratulować wydawnictwu kilku rzeczy. Pierwsza to oczywiście piękne wydanie. No cud, miód, malina. Czcionka spora, strony beżowe i komfortowe, no nic tylko czytać nawet nocą, jak się za dnia czas przy komputerze marnowało. Nie mniej jednak nic nie wywołuje tak pięknej minki, jak ułożenie trzeciego tomu na półce obok dwóch pierwszych i zobaczenie...

Wiła | 2014-06-21
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kojarzycie tę scenę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia", kiedy główny bohater kończy czytać książkę, mówi WFT? i wyrzuca książkę za okno?
Dokładnie to samo chciałam zrobić z tym gniotem!

Żałosna to mało powiedziane!

Ta książka jest okropna, niesmaczna i totalnie bez sensu ani wartości.

Oto krótki opis dla tych co nie znają tej książki:
Rush i Blaire się zaręczyli.
Rush i Blaire będą mieli dziecko.
Rush i Blaire nie myślą o niczym innym tylko o seksie!

W każdej sekundzie swojego życia myślą tylko o tym!!!

Sądziłam, że wydarzenia, które rozegrały się w poprzednim tomie sprawią, że bohaterowie zaczną inaczej patrzeć na świat i staną się dojrzałymi i mądrymi ludźmi. Myliłam się.
Jedyną zmianę jaką zauważyłam w tej książce było to, że Rush nie nosi już swojego kolczyka, o czym poinformowała mnie narratorka. Wow. Po prostu „fascynująca” informacja. „Nie spodziewałam się. Taki nagły zwrot akcji”.

Rush:
Chłopak lata za swoją narzeczoną jak bezpański pies i pragnie jej...