Labirynt i drzewo. Studia nad Ulissesem Jamesa Joyce'a

Wydawnictwo: Austeria
allison

Książka ta idzie tropami bohaterów „Ulissesa”. Jednocześnie stara się raz jeszcze przemyśleć zasadnicze problemy, jakie stawia przed czytelnikiem lektura stworzonej przez Joyce’a księgi. Pazińskiego interesują zarówno źródła inspiracji, jak i wpływ tradycji piśmienniczej i myśli filozoficznej na „Ulissesa”, a także wykorzystane w nim mity i legendy oraz ukryte odwołania do innych dzieł...

Pazińskiego interesują zarówno źródła inspiracji, jak i wpływ tradycji piśmienniczej i myśli filozoficznej na „Ulissesa”, a także wykorzystane w nim mity i legendy oraz ukryte odwołania do innych dzieł literackich i dyscyplin wiedzy.
Przede wszystkim, autor chciał jednak pokazać dwoistość słynnej powieści, którą można opisać za pomocą dwóch symboli: greckiego labiryntu i biblijnego drzewa życia”.

źródło opisu: www.austeria.eu

źródło okładki: www.austeria.eu