Firewalle i bezpieczeństwo w sieci. Vademecum profesjonalisty

Wydawnictwo: Helion
Firewalls and Internet Security Second Edition
8373612092

Książka "Firewalle i bezpieczeństwo w sieci. Vademecum profesjonalisty" to kompletne kompendium wiedzy na temat zabezpieczania sieci komputerowych. Autorzy skoncentrowali się na omówieniu jednego z najważniejszych elementów, stosowanych z myślą o bezpieczeństwie: firewalla, przekazując wiele cennych wskazówek na temat jego konfiguracji. Znajdziesz tu jednak nie tylko informację o zaporach sieciowych, ale także spojrzenie na bezpieczeństwo sieci z szerszej perspektywy. Poznasz najważniejsze techniki ataku i programy stosowane przez włamywaczy; prześledzisz kolejne kroki, które podejmowali hakerzy, by uzyskać dostęp do chronionych danych. A co najważniejsze, nauczysz się lokalizować zagrożenia i zapobiegać im.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2003

źródło okładki: www.helion.pl