Miłość przed pięćdziesiątką

Wydawnictwo: Zwierciadło
7 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki
Booka

Jaka jest kobieta w tzw. wieku średnim? Odchodząca w cień, żyjąca groźbą zbliżającej się menopauzy, intuicyjnie czująca, że w jej życiu zaczyna się trudny i ważny czas wewnętrznych przemian.

To książka dla kobiet przed i po pięćdziesiątce oraz tych, które wierzą, że dla nich czas łaskawie zatrzyma się gdzieś przed czterdziestką.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/8,milosc-przed-piecdziesiatka.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/files/milosc_przed_50.jpg

BagatElka | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

A niech to!
Pomyślałam,że będę taka przezorna i sprytna,że jak przeczytam tę cieniutką książeczkę to ustrzegę się przed pułapkami,które na mnie czyhają przed i po pięćdziesiątce.Dowiem się jak się nie wygłupić tylko szacownie wkroczyć w tę smugę cienia.Dowiedziałam się i owszem,że dopiero wtedy się zaczyna niezła jazda a ja nie decyduję o niczym bo wszystkim i tak zarządzają hormony.
Autorka porównała okres menopauzy do dojrzewania bo i wtedy hormony szaleją i sprawiają,że świat staje na głowie a my nie potrafimy go sensownie uporządkować.Tylko,że wtedy mamy naście lat i zero odpowiedzialności ,która spada na naszych rodziców.
Około pięćdziesiątki nie dość,że mamy hormonalną burzę to jeszcze zmarszczki,siwe włosy,nieraz już i wnuki oraz otoczenie od nas oczekuje,że nie będziemy się zachowywać jak rozkapryszony dzieciak.
I weź tu kobieto i zestarzej się z godnością.
Figa z makiem!
Przewrotna natura funduje nam wtedy egzaminy poprawkowe z oblanych przedmiotów,którymi były kolejne...

Alicja | 2013-11-24

Przeczytałam tę książkę bardziej z racji zawodu, czy zainteresowań, niż z racji wieku, bo jak sam tytuł wskazuje, jest przeznaczona w dużej mierze dla kobiet dojrzałych, wchodzących w okres klimakterium. Nie mniej jednak jest utrzymana w bardzo pozytywnej tonacji, napisana profesjonalnie przez specjalistkę, Panią psycholog, która oprócz ścisłej, naukowej terminologii, podaje praste, ale skuteczne sposoby walczenia z samą sobą. Zadaje niejako "pracę domową" polegającą na zatrzymaniu się , refleksji, czasami nad bardzo ciężką próbą przezwyciężenia swojego lęku, powrotu do 'niewygodnych' wspomnień z dzieciństwa itd.
Co mnie najbardziej ujęło w tej książce? Poniekąd to, że czułam się jak na domowej, bardzo intymnej sesji terapeutycznej z samą sobą.
Niżej cytuję fragment książki, który pamiętam po dziś dzień i który niesie mnie, w chwilach, w których przestaję wierzyć w ludzi:
"Jeśli zachowania drugiego człowieka bierzesz do siebie, tym samym nadajesz temu wartość, sprawa staje się...

Izka | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Poradnik dla wszystkich kobiet, nie tylko przed menopauzą. Szybko się czyta. Część z opowiadaniami o mężczyznach z przeszłości bardzo mi się podobała.

Goc | 2015-10-03
Na półkach: Przeczytane, Papierowe