System zastępowy

inne
arashi

Halina | 2014-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2014

"System zastępowy" to lekturka, która krótko i treściwie przedstawia zasady tytułowego systemu zastępowego, czyli metody, na której opiera się cały skauting.

To cudowna publikacja, którymi największymi plusami są treściwość i zwięzłość - wszystko jest wyjaśnione w zaledwie 39 stronach, a po lekturze nie pozostaje już żadna wątpliwość. Dalej - uniwersalność. To poradnik idealny dla drużynowych zastępowych, harcerzy różnej funkcji lub nawet jej pozbawionych, rodziców i wszystkich zainteresowanych tematem skautingu. Podczas gdy "Skauting dla chłopców" uczy konkretnych technik harcerskich, "System zastępowy" podaje tylko, na czym opiera się cały Ruch, co w zupełności wystarcza, by się nim zachwycić i sięgnąć po lekturę "skautowej Biblii".
Polecam nawet niezwiązanym z harcerstwem.