Tematy, tradycje i teorie w sztuce doby romantyzmu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
830102805X
sztuka
Kamila

Książka jest zbiorem tekstów różnych autorów na temat zagadnień związanych z romantyzmem. - Wydarzenia współczesne a idea narodu w sztukach plastycznych. Francja, Niemcy, Polska w kon. XVIII i poł. XIX w. - Pojęcie eklektyzmu w piśmiennictwie o sztuce 2 poł. XVIII i XIX w. - Ikonografia malarstwa Prerafaelitów. Wybrane aspekty. - Baśn i legenda w sztuce niemieckiego romantyzmu - Carl Gustav...

- Pojęcie eklektyzmu w piśmiennictwie o sztuce 2 poł. XVIII i XIX w.
- Ikonografia malarstwa Prerafaelitów. Wybrane aspekty.
- Baśn i legenda w sztuce niemieckiego romantyzmu
- Carl Gustav Carus na rozstaju dróg romantyzmu
- Malowane sny stulecia 1750-1850