Bóg Horror Ojczyzna - Złego Początki

Wydawnictwo: Wydaje.pl
horror, fantastyka, kryminał
horror
Koszmar

„Myśleliście, że w polskiej fantastyce wszystko już było? Radecki serwuje prowokującą mieszankę horroru, gore, bizarro i rasowej opowieści detektywistycznej. Zapowiada się ostra jazda bez trzymanki!” Aleksandra Zielińska (Grabarz Polski) „Bóg, szatan, metal, gore i Katolickie Służby Specjalne? Łukasz Radecki przenosi polski horror literacki na zupełnie nowe terytorium, gdzie krew i woda...

Aleksandra Zielińska (Grabarz Polski)

„Bóg, szatan, metal, gore i Katolickie Służby Specjalne? Łukasz Radecki przenosi polski horror literacki na zupełnie nowe terytorium, gdzie krew i woda święcona leją się strumieniami, a bohaterowie prowadzą dochodzenia z wprawą Muldera i Scully.”
Dawid Kain

Łukasz Radecki przedstawia czytelnikowi świat jutra w krzywym zwierciadle teraźniejszości. To „Polska na prochach” okraszona niebagatelnym, często ironicznym humorem. Państwo kościelne, w którym aż roi się od satanistów i zdegenerowanych funkcjonariuszy prawa, uwikłanych w kryminalne intrygi rodem z koszmaru. Z takim zestawieniem trudno polemizować – sięgający po tę książkę odbiorca powinien trzymać się mocno oparcia fotela, klamki, lub czegokolwiek, co sprawia wrażenie solidności.
Radecki jest niegrzeczny…
To zawsze oznacza dobrą literaturę.
Michał Stonawski (Efantastyka)

„Zło nie śpi. Nawet w ultraktolickiej Polsce przyszłości nie zamierza o sobie zapomnieć. Ma jednak pecha, bo na drodze zła stają dwaj agenci Katolickich Służby Specjalnych: Stonka i Maks. Łukasz Radecki, w nowej zaskakującej odsłonie: w kryminalnym horrorze science-fiction. Rytualny mord, bestialskie filmy snuff, nieuchwytny morderca - to zaledwie początek zakrojonego na szeroką skalę powieściowego cyklu o Stonce i Maksie, którym przyjdzie zmierzyć się z najpaskudniejszymi obliczami zła. Bóg, Ojczyzna w satyrycznym zwierciadle, ale horror w najlepszej literackiej postaci.”
Krzysztof Gonerski, (Horror Online)

„Jeden z najlepszych polskich pisarzy grozy w nowej, niesamowitej odsłonie.”
Tomasz Czarny

źródło opisu: www.wydaje.pl

źródło okładki: www.wydaje.pl

onika | 2014-11-14
Przeczytana: listopad 2014

Bóg i Ojczyzna w niniejszych opowiadaniach wystąpiły w wystarczających ilościach, ale horroru, jak dla mnie, było stanowczo za mało. No dobrze, przyznaję, momentami przy czytaniu „Piękno nie umiera nigdy”, zawartość żołądka podchodziła mi do gardła, ale mimo wszystko za mało „horrorowate” to było.

A tak poza tym, te dwa opowiadania Łukasza Radeckiego o agentach Katolickich Służb Specjalnych są po prostu świetnie. I tylko moje chore poczucie obowiązku nie pozwoliło mi na połknięcie ich w jeden wieczór, co niestety objawiło się w ciągu dnia złością na cały świat, że muszę odroczyć w czasie przyjemność ich przeczytania.

Podoba mi się sposób, w jaki pisze pan Radecki. Nie wiem, na czym to polega, ale autentycznie mózg mi odpoczął w towarzystwie Stonki i Maksa. Uważam, że „BHO-Złego Początki” ma bliżej do klasyki powieści detektywistycznej niż do horroru, ale dla mnie bomba ;)

electric_cat | 2014-03-13
Przeczytana: 05 marca 2014

W tytułowym opowiadaniu agent Katolickich Służb Specjalnych Thorson (zwany również "Stonką") przez telefon od szefa zostaje wyrwany z błogiego snu o rajskiej plaży pełnej pięknych nudystek.
Tego dnia Stonce przydzielono nowego partnera (piętnastego z kolei) - Maksymiliana "Maksa" Klimkiewicza. Agenci mają zająć się sprawą tajemniczego i okrutnego morderstwa w katolickiej szkole. Marek, ofiara zbrodni z pozoru wyglądającej na rytuał satanistyczny, był uczniem drugiej klasy Liceum Świętego Jarosława. Agenci Katolickich Służb Specjalnych już na początku zauważają, że coś tu nie gra. Podejmują śledztwo.

"Piękno nie umiera nigdy". Thorson i Klimkiewicz korzystają z wolnej chwili na posiłek, jednak znowu pojawia się wezwanie. W gabinecie przełożonego poznają dwóch agentów: Nowickiego i Brylewskiego. Mężczyznom w przeciągu ostatnich miesięcy wpadło w ręce kilka filmów z gatunku snuff (niskobudżetowe "filmy ostatniego tchnienia" mające być zapisem ostatnich chwil w życiu ofiary płci...

CubeX | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Fajny pomysł na świat, stworzony dla potrzeb powieściowego cyklu. Banalni bohaterowie, akcja prostoliniowo zmierzająca od zawiązania do finału. Wątki poboczne występujące w ilościach śladowych, co w moich oczach świadczy o braku aspiracji do pretendowania w szereg wielkich dzieł literackich. Najważniejsza jest jednak makabra – perwersje, hektolitry keczapu, wyuzdany seks, satanistyczne kulty, itp. itd. Wszystko czego można się spodziewać po horrorze klasy B. Te ostatnie osobiście uwielbiam, jak całe rzesze podobnych mi fanów.

Przyciągnął mnie tytuł. Kluczowym słowem dla mnie jest „Horror”, ale i całe zestawienie intryguje. Szukając głębiej w netowych otchłaniach dowiedziałem się, że autorowi z grozą po drodze, a klimaty okołometalowe nie są mu obce. To wystarczyło, żeby mnie zachęcić. Ściągnąłem więc i przeczytałem. Nie oczekując dzieła, które na zawsze zmieni moją psychikę (o co przy moim stażu konsumenta makabry wszelakiej niełatwo), bawiłem się przyzwoicie. Jak przy horrorach...

Fasoletti | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 17 maja 2014

Złego początki to dwa opowiadania o agentach Katolickich służb specjalnych - Maksie i Stonce.
Pierwsze opowiada o popełnionym w szkole morderstwie. To podobało mi się nieco mniej, zabrakło mi w nim "tego czegoś".

Za to kolejne "Piękno nie umiera nigdy", nadrabia braki pierwszego z solidną dokładką. Detektywi starają się rozwiązać sprawę mordów na tle seksualnym, które nagrywa tajemniczy facet o ksywce Vigo.
Jest tu wszystko, czego zabrakło mi w pierwszym tekście, czyli akcja, wyuzdany seks i soczyste opisy morderstw.
Wszystkiego dopełnia genialne zakończenie, przy którym parsknąłem śmiechem jak głupi.

Książka jest krótka, do przeczytania w jeden wieczór i to jest chyba jej największą wadą. Można było upchnąć przynajmniej jeszcze jeden tekst, choć nawet dla samego "Piękna" nie wahałbym się wydać na nią tych paru złotych.

W każdym razie tom drugi, jeśli wyjdzie na papierze, kupię na pewno.

corn | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

W Bóg horror ojczyzna Łukasz Radecki wykreował całkiem ciekawy świat. Społeczeństwo po wyniszczającej wojnie, rządzone przez Kościół. Tam nawet by grać muzykę metalową potrzebne jest zezwolenia od władz. Bohaterami są Maks i Stonka, agenci KSS, czyli Kościelnych Służb Specjalnych.

By nie zdradzić nic z fabuły powiem tylko, że książkę czyta się świetnie. BHO to kawał smakowitego, dobrze skrojonego horroru.
Jak pisze tam sam autor, trwają prace nad systemem RPG osadzonym w świecie Maksa i Stonki, więc może to być wstęp do czegoś większego. Tym bardziej warto się zapoznać.

Ninaja80 | 2013-08-06

Jedna z mocniejszych pozycji, jakie ukazały się tego roku na rynku e-książki.

Adriana | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014

www.ujrzecslowa.pl

Wpisując w Internecie imię i nazwisko Autora, możemy być jednej rzeczy pewni: Jest to człowiek, który poświęca się swoim pasjom. Oprócz bycia pisarzem, tworzy muzykę w zespołach metalowych, jest również zastępcą redaktora w portalu Horror Online i można by tak w nieskończoność wymieniać. Jednym z jego dzieł jest cykl Bóg Horror Ojczyzna, który postaram się Wam przybliżyć i jednocześnie zachęcić do niego. Składa się on z dwóch tomów, w którym odnajdziemy cztery opowiadania, o losach agentów Katolickich Służb Specjalnych : Thorsona (zwanego Stonką) oraz Maksymiliana Klimkiewicza (Maksa).

Bóg Horror Ojczyzna - Złego początki, pozwala już na samym początku poznać Stonkę, który zostaje wyrwany ze świata plaży i biegających wokoło nudystek, telefonem od swojego szefa. Nie stroni on od marudzeń, gdy dowiaduje się, że zostaje mu przydzielony nowy partner Maks, w końcu jest to już jego piętnasty współpracownik. Wielu poprzedników nie kroczy po tym świecie, lub po...

Ithilnar | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Niejednokrotnie pisałam, że horror to nie jest mój ulubiony dział literatury. Lubię się bać oglądając filmy, ale czytając książki już niekoniecznie (pewnie dlatego, że w tym wypadku za bardzo działa moja wyobraźnia i boję się bardziej). Ale od czasu do czasu trochę makabry nie powinno nikomu zaszkodzić. Dlatego też, gdy zobaczyłam, że w akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, będą promowane opowiadania Bóg, horror, Ojczyzna Łukasza Radeckiego, zgłosiłam się niemal bez zastanowienia.

Pod intrygującym tytułem kryją się aż dwa zbiory opowiadań. Ich akcja rozgrywa się w Polsce AD 2079. Cały kraj podporządkowany jest katolickiemu Kościołowi, który rządzi twardą ręką i inwigiluje każdą aktywność obywateli. Muzyka rockowa jest zakazana, alkohol limitowany, a porządku pilnują Katolickie Służby Specjalne, których agenci obowiązkowo muszą się spowiadać oraz Papieskie Oddziały Bojowe.

W tomie pierwszym zatytułowanym Złego początki, znajdują się...

bruszkowski | 2013-06-28

Bardzo dobra lektura - zapraszam po recenzję na www.bruszkowski.pl

ghosty1991 | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017