Hamish Macbeth i śmierć wędrowca

Tłumaczenie: Monika Skowron
Cykl: Hamish Macbeth (tom 9)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Travelling Man, A Hamish Macbeth Mistery
Monika

W szkockich górach jest środek lata, ale nad głową Hamisha Macbetha zbierają się chmury. Co prawda dostaje awans, ale jego nowy szef to matoł. Na dodatek pewien złowieszczy cygan i jego dziewczyna zaparkowali swój rdzewiejący wóz na środku wioski. Kłopoty zaczynają się, gdy znikają lekarstwa doktora, a wraz z nimi pieniądze. Sąsiedzi nagle przestają służyć sąsiedzką pomocą - nikt nie chce pisnąć ani słówka. Sprytny Hamish musi delikatnie wyciągać z mieszkańców wsi całą prawdę.

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sanderka1985 | 2014-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2014

Kolejne, dziewiate już spotkanie z Hamishem Macbethem i tym razem przyniesie czytelnikowi możliwość oderwania się od rzeczywistości i odpłyniecia do spokojnej wsi Lochdubh. Tym razem już nie posterunkowy, ale sierżant Macbeth musi pozbyc sie uciązliwefo beatnika, hippisa, "nowego wędrowca" a inaczej mówiąc trszke nieładnie, choć on sam tak siebie nazywa na łamach książki, cygana. Hamish swoim "szóstym zmysłem" policjanta wyczuwa zbliżające sie kłopoty wraz z przybyciem zielonookiego, przystojnego Seana. I tu sie jak zawsze nie myli...Po "smierci wedrowca" wiele osób odetchnie z ulga. Dlaczego czolowe postaci społecznosci Lochdubh tak sie ciesza ze smierci Seana (cygana) tego bedziecie sie musieli dowiedziec z lektury ksiazki, ktora serdecznie polecam.

fulmir | 2013-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2013

"Dziewiątka" to kolejny udany kryminał M.C.Beaton będący kontynuacją serii o Hamishu Macbecie. Tym razem w Lochdubh pojawia się niejaki Sean Gourlay, włóczęga i migający się od pracy obibok który w swoje intrygi wciąga miejscowych mieszkańców. Towarzyszy mu opryskliwa dziewczyna Cheryl. Jego pewnośc siebie jak to zwykle bywa okazuje się zgubna i wkrótce zostaje zamordowany. Podejrzenia padają na mieszkańców Lochdubh. Jaka jest prawda? Dojdzie do niej oczywiście Hamish Macbeth po długim i wnikliwym śledztwie.
W "9" pojawiają się nowe osoby jak choćby posterunkowy Willie Lamont (po tym jak Hamisha w ostatnim tomie awansowano na sierżanta dostał on młodego policjanta do pomocy) czy właściciel restauracji pan Ferrari. Nareszcie pojawia się też przełom w stosunkach między Hamishem a Priscillą. Czyżby romans? Przeczytajcie sami.
Książka jest również inna niż dotychczasowe tomy w tym sensie że grono podejrzanych nie jest tutaj zamknięte i właściwie każdy może się okazać mordercą. To dobra...

przeklam_literacki | 2016-03-10
Przeczytana: 08 marca 2016

Nie miałam wielkich oczekiwań, co do klasy i stylu tego kryminału, ale i tak się trochę rozczarowałam, szczególnie klasowymi uprzedzeniami, które rażą na każdym kroku (też w rozwiązaniu zagadki, ale nie będę spoilować).

Książkę znalazłam porzuconą w schronisku młodzieżowym i w tym kontekście – czytana w cieple izby po wieczorze chodzenia po górach – sprawdziła się. W sam raz na wakacje, albo w oryginale dla poćwiczenia angielskiego (ze szkocką domieszką!)

Milka555 | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

mmm, at last, at last!
Tymczasem - Hamish się rozkręca z tomu na tom. I zdobywa sympatię, zamiast ją tracić nierozważnymi zachowaniami.
Kolejna powieść dobra na długie, ciepłe dni - na wesoło, z tylko lekkim zgrzytnięciem zębami na stare przekupki.

Karolina | 2013-07-13
Przeczytana: 15 lipca 2013

Stało się to, co się stać miało.

KryminalTheBest | 2014-10-15
Przeczytana: 22 lipca 2014

Musze powiedzieć że bardzo lubię książki M.C. Beaton .Zwłaszcza Agathe Raisin , ale z dotychczasowych tomów z serii o Hamishu ta podobała mi się najmniej wątek z Hamishem i Priscilla zaczyna mnie już nudzić w każdej części jest podobnie, następnej części już chyba nie przeczytam.

sniadanienaplutonie | 2017-05-06
Przeczytana: 20 kwietnia 2017