Wesołe przedszkole

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
przedszkole, dzieci, zabawki, Plastuś
Ula

Rabczańskiemu przedszkolu ” Plastusiowo “, które mi tak pięknie pomogło przy pisaniu tej książki – Autorka „Dziś wesołą nowiną przedszkole się zaczyna” "Śpią sobie smacznie w moim Plastusiowie. Wokoło mnie śpi całe moje gospodarstwo - krowy w oborze, piesek na dworze, koza w zagrodzie, żabki w ogrodzie, ptaszki na drzewie i świnki w chlewie! Śpię... śpię... aż tu mi się śni, że ktoś...

„Dziś wesołą nowiną
przedszkole się zaczyna”

Śpię... śpię... aż tu mi się śni, że ktoś drzewem trzęsie i ptaszki chce spłoszyć - więc otwieram szeroko oczy - a tu nie drzewem a mną samym - trzęsie miś i woła:
- Plastusiu, nowina wesoła!..."

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1988

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eduko7 | 2014-07-13

Ileż ta książka ma lat... a jej treści są wciąż aktualne... Czytali mi ją rodzice, potem czytałam sobie sama, czytałam młodszym koleżankom, przeżywałam jej treści wspólnie z synem. Może za ileś lat kolejne pokolenia też ulegną jej czarowi. To lektura ponadczasowa.

Dominka1 | 2014-02-26

Rewelacyjne i pełne magii opowiadania o przedszkolu.Przygody dzieci i zabawek przypominają codzienne perypetie maluchów w nowym miejscu.Książkowe przedszkole żyje w zgodzie z rytmem natury i kalendarzem.Jest radość z nadchodzącej wiosny,piękna choinka i oczekiwanie na Nowy Rok zimą,przygotowania do Dnia Matki i wiele innych dni ,które radośnie obchodzą bohaterowie"Wesołego przedszkola". Opowiadania są krótkie dzięki czemu nawet bardzo mały człowiek jest w stanie skoncentrować się na historii i przeżywać kłótnie lalek,zabawy swych rówieśników w kucharzy , fryzjerów i inne .
Scenki z życia przedszkolnego są bardzo optymistyczne i pozbawione agresji.Przede wszystkim bawią a gdzieś mimochodem uczą np. zachowania przy posiłkach czy u lekarza.Pełna uroku lektura