angielski
ven_detta

Magnus Bane leverages his alliances with Downworlders and Shadowhunters on a venture to Victorian London. One of ten adventures in The Bane Chronicles. When immortal warlock Magnus Bane attends preliminary peace talks between the Shadowhunters and the Downworlders in Victorian London, he is charmed by two very different people: the vampire Camille Belcourt and the young Shadowhunter, Edmund...

When immortal warlock Magnus Bane attends preliminary peace talks between the Shadowhunters and the Downworlders in Victorian London, he is charmed by two very different people: the vampire Camille Belcourt and the young Shadowhunter, Edmund Herondale. Will winning hearts mean choosing sides?

This standalone e-only short story illuminates the life of the enigmatic Magnus Bane, whose alluring personality populates the pages of the #1 New York Times bestselling series The Mortal Instruments and The Infernal Devices. This story in The Bane Chronicles, Vampires, Scones, and Edmund Herondale, is written by Cassandra Clare and Sarah Rees Brennan.

źródło opisu: http://books.simonandschuster.com/

źródło okładki: http://books.simonandschuster.com/

Niko | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Zagadkowy, enigmatyczny Magnus Bane. Na pewno jedna z najciekawszych postaci serii Cassandy Clare o przygodach nocnych łowców i jako jedyna pojawiająca się we wszystkich książkach. Przeszłość czarnoksiężnika w dużym stopniu owiana jest tajemnicą, więc ku uciesze fanów autorka postanowiła wydać cykl krótkich opowiadań przedstawiających historię Magnusa. Vampire, scones and Edmund Herondale jest trzecią nowelą z tej serii i o niebo lepszą niż poprzednia dwójka.

Darzę Magnusa bardzo dużą sympatią, tak dużą, że jestem zdolna codziennie tutaj na niego patrzeć, więc, gdy usłyszałam o Kronikach Bane'a bardzo się ucieszyłam. W końcu mój ulubiony czarownik w głównej roli. Jednak po lekturze pierwszego opowiadana What really happened in Peru czułam delikatnie mówiąc zawiedzenie. Książka była zlepkiem zdań opowiadająca w zasadzie o niczym. Jednak nie można się szybko zrażać więc sięgnęłam po drugą cześć The runaway queen, która była trochę lepsza od poprzedniczki lecz dalej było mało...

Martyna | 2013-07-06
Przeczytana: 14 lutego 2013

Najlepsza jak dotąd z The Bane Chronicles. Ciekawsza i bardziej absorbująca niż poprzednie, może dlatego, że występują w niej znane nam postaci. Wyjaśnione wiele faktów z TID, które pozostawały dla nas zagadką. Magnus przezabawny jak zawsze.
Mała uwaga przed przeczytaniem w oryginale: wystąpił mały błąd w ebooku - jeśli natkniecie się na dziwne słowa z frazą "noindent", podmieniajcie sobie to na "fl". Ja na to wpadłam dopiero po piątym takim słowie, a było to odrobinę frustrujące.

bookwormpl | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

'Jeśli czujesz, że zaraz dojdzie do kłotni, bułeczki Ci pomogą' - to odpowiednie motto oddające klimat tego opowiadania.
Stwierdzam, że jest to naprawde dobre opowiadanie, w porównaniu do poprzednich jest wrecz wspaniałe :) nie wiem co tak na mnie zadziałało: Herondale, współczujący i pomocny Magnus, czy styl Cassie. Nie wiem, ale coś sprawiło, że nie mogłam sie oderwać od tego opowiadania. Magnus w końcu jest taki jak zawsze ! nie ma żadnych dziwnych, wyrwanych z kontekstu spraw lub mało istotnych faktów. wszystko jest na swoim miejscu :)
wielki plus dla Cassie za tę część. Już nie moge sie doczekać, az wezmę sie za kolejne :D

Jak na razie najciekawsze opowiadanie. Dowiadujemy się jak dla Magnusa ważny jest cały naród Herondale, jak poznał i zaoferował swoją pomoc Edmundowi i ile dla niego znaczy prawdziwa miłość. W mniejszym stopniu pokazane jest jak od samego początku Nocni Łowcy traktowali Podziemnych.
Oczywiście humor dopisuje "przyniosę bułeczki" i wyjaśnia się wiele nurtujących pytać.
Dla fanów Magnusa serdecznie polecam.

Meggie | 2014-02-09

Kroniki stają się coraz lepsze.
W tej części urzekło mnie przedstawienie Camille jako delikatnej, kruchej z niemalże ludzkimi uczuciami.
Magnus też zdaje się zmieniać na lepsze, mądrzeć.
Podobało mi się także poświęcenie dłużej uwagi uczuciom bohaterów. Uwielbiam czytać przeżycia wewnętrzne moich ulubionych postaci, tylko to tak naprawdę pozwala mi poznać ich i przekonać się jacy są naprawdę.
Wątków miłosnych też nie brakowało, były momenty gdzie miałam ochotę śmiać się ro rozpuku ale też takie przy, których może zakręcić się łezka w oku.
Tym razem z Kronik coś wynikało, czytelnik może dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy - np. o tym jak wyglądały posiedzenia Nefilim i Podziemnych dążące do porozumienia oraz o ich wzajemnych stosunkach.
Podsumowując nadal uważam, że autorkę stać na więcej ale jest zdecydowanie na dobrej drodze do osiągnięcia tego :)

Shila | 2015-04-05

Smutne opowiadanie o cenie miłości jaką muszą zapłacić dwie kochające się osoby z dwóch, że tak powiem, kultur. Tutaj Magnus jest głównie obserwatorem, co nie oznacza, że nie przeżywa tej historii razem z jej głównymi bohaterami. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze jakieś opowiadania Clare z przeszłości i przyszłości czarownika. Polecam całym sercem...

Alex | 2013-06-26

Na tą część kronik czekałam chyba najbardziej, na poprzednie też i na następne też czekam, ale nie tak bardzo jak na tą.
Edmund Herondale i Magnus Bane, cóż więcej chcieć? ;)

| 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Magnus Bane, wysoki czarownik Brooklynu, to jedna z najbardziej znanych postaci wykreowanych przez Cassandrę Clare, znany głównie dzięki takim seriom jak "Dary Anioła" lub Diabelskie Maszyny. Ja, co prawda, podchodziłam do tego bohatera raczej neutralnie, i do lektury tego e-booka zabrałam się dzięki imieniu "Edmund Herondale" widniejącego w tytule, chcąc dowiedzieć się co nieco o Herondale'ach.

Akcja cofa się tutaj aż do lat pięćdziesiątych dziewiętnastego wieku, do mglistego Londynu i brzegów Tamizy, gdzie w Londyńskim instytucie przedstawiciele Podziemnych i Nocnych Łowców obradują nad podpisaniem Porozumień, zapewniających pokój między tymi gatunkami. Te 61 stron nie obfituje może w nadmiar wartkiej akcji, jednakże oczami Magnusa zaznajomiamy się z początkami jego związku z wampirzycą Camille Belcourt, oraz historię rodziców Willa Herondale'a.

- Flirtować? Oddaliśmy się tylko małej, pikantnej konwersacji - powiedział urażony Magnus. - Kiedy zacznę flirtować, zapewniam cię,...

| 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Nocni Łowcy.

Magnus Bane, historia porozumień, a w tle miłość Edmunda Herondale'a i jego przyszłej żony!
Fajnie, że pokazali pierwsze spotkanie Magnusa i Camille. Jak widać nie zawsze była taką zołzą jak w Darach!
"Po latach Magnus wróci do Londynu do Camille Belcourt i nie odnajdzie
wszystkiego tak, jak sobie wyśnił. Lata później kolejny zdesperowany chłopak Herondale z niebieskimi oczami podejdzie do jego drzwi, drżąc z zimna w deszczu, z własną niedolą, a tym razem Magnus będzie w stanie mu pomóc."

Ladenwen | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Chyba najlepsza część z Kronik Bane'a (jak do tej pory). Można uzupełnić wiedzę o Herondale'ach, wyniesioną z "Piekielnych maszyn" i dowiedzieć się czegoś więcej o Magnusie i Camille oraz Porozumieniach.