Ryszard Kapuściński. Fotobiografia

Wydawnictwo: Veda
8 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marta

Nowe spojrzenie na postać wybitnego reportażysty, podróżnika, pisarza, jednego z najbardziej znanych Polaków na świecie - poprzez unikatowe zdjęcia, materiały ikonograficzne, dokumenty. Fascynująca podróż śladami mistrza reportażu. Od Pińska, Palmir, Warszawy, poprzez Azję, Afrykę, Amerykę Południową, Rosję i inne miejsca, w których pracował, pisał, i dokumentował świat, w dramatycznych czasach przełomów i rewolucji. Narracja łącząca obraz z cytatami dzieł, fragmentami poezji, zapisków. Na nowo odkryty materiał ikonograficzny, poprzez zaskakujące zestawienia, zastosowanie nowych technik cyfrowej obróbki tradycyjnej fotografii, które umożliwiają wydobycie intrygujących szczegółów.

źródło opisu: http://www.veda.com.pl/

źródło okładki: http://www.veda.com.pl/

Badhbh | 2015-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Wspaniałe dopełnienie lektury książek Ryszarda Kapuścińskiego. Oto możliwość skonfrontowania słów, które wyszły spod pióra najwybitniejszego polskiego reportażysty z fotografiami na których część zdarzeń została udokumentowana. Oczywiście, że mi mało tych zdjęć, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, niemniej bardzo się cieszę, że taka publikacja pojawiła się na naszym rynku.