Corgi cardigan i pembroke

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
flora i fauna

Początki kariery corgi przypadają na przełom XIX i XX wieku. Wówczas te małe walijskie pieski zaczęły pojawiać się na wystawach rolniczych w Londynie. Dziś wlesch corgi cardigan i pembroke są znane na całym świecie, a ich liczne hodowle sprawiają, że grono miłośników tych psów stale się powiększa.

karla_6 | 2014-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2014

Bardzo dobra książka o rasie, a właściwie o rasach. Ciekawa, bardzo porządnie napisana. Autorka jest wieloletnim hodowcą corgi, więc wierzę w to, co zawarła w tej cienkiej książeczce. Uwaga! Cienkiej, ale bogatej w treść :) Szkoda tylko, że niektóre informacje nie są już aktualne, w końcu to wydanie z 1996 roku... Bardzo nad tym ubolewam, bo warto byłoby przeczytać odnowioną, uaktualnioną wersję książki.
Lekturę uważam za perełkę, bo oprócz praktycznych porad i teoretycznych informacji, sporo tu anegdotek o bystrych corgasach :)
9 gwiazdek, bo jeden krótki rozdzialik, o konkretnych hodowlach i championach sprzed lat, był dla mnie zagadką, nigdy nie zagłębiałam się aż tak w wystawową historię rasy, więc po prostu niewiele z niego skorzystałam.

Onlyy | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016