Czas wilka

Wydawnictwo: Amber
The wolf time
837169766X
Siuks

Przestrzelony przez tajemniczego zamachowca Hollis Fletcher dociera do swojej myśliwskiej chaty położonej w lasach Minnesoty. Nie wie, czemu ktoś próbował go zabić. Pewien jest tylko jednego: morderca nie był zawodowcem. A amator zawsze pozostawia ślady. Stary myśliwy rusza tropem zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 1998

źródło okładki: http://www.antykwariat.calinotheca.pl/

macias | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Hollis Fletcher - wybitny myśliwy zostaje trzykrotnie postrzelony niedaleko swojej mysliwskiej chatki i ledwo uchodzi z życiem, ale zostaje kaleką. Na podstawie pozostawionych przez napastnika śladów dochodzi do wniosku, że nie był to przypadek, ktoś celowo czyhał na jego życie i postanawia zapolować na swojego niedoszłego zabójcę. W tle pojawiają się kulisy wielkiej polityki, gdyż zarówno córka Fletchera, jak i prawdopodobny strzelec pracują w sztabie wyborczym kandydata na prezydenta USA. Czasami zostajemy też przeniesieni w przeszłość, kiedy to młody Fletcher uczy się myśliwskiego rzemiosła pod okiem starego Indianina Charliego...
Bardzo sprawnie skonstruowana intryga, niespodziewane zwroty akcji, polecam fanom powieści sensacyjnych.

Michał | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książka
Przeczytana: luty 2017

Książka opowiada o losach architekta, pustelnika który wiedzie swój samotny żywot z dala od cywilizacji i ludzi w leśnej chacie. Lecz wiedzie on taki żywot z wyboru, pokutuje za winny z przeszłości. Samotny człowiek z pozoru pozbawiony przyjaciół i wrogów, zapomniany przez świat zostaje znienacka postrzelony z pozoru na śmierć. Od tej chwili z pustelnika zmienia się w detektywa i porzuca stare przyzwyczajenia, by na nowo odkryć w sobie wilka.

PS. Przez chwilę myślałem, że książka ma swoją kontynuację bo z powodzeniem mogłaby mieć, ale tak nie jest.

Samsara | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, Czworka