Funkcjonalność aplikacji mobilnych. Nowoczesne standardy UX i UI

Tłumaczenie: Marta Najman
Wydawnictwo: Helion
Mobile Usability
Android, iPhone, iOS, strony mobilne
Oceansoul

Kreuj doświadczenia użytkowników smartfonów i tabletów! Urządzenia mobilne pomimo rosnących rozmiarów wciąż są zdecydowanie mniejsze od naszych laptopów i komputerów stacjonarnych. Zaprojektowanie funkcjonalnego i eleganckiego interfejsu użytkownika na tak ograniczonej przestrzeni wymaga nie lada kunsztu. Obecnie jednak urządzenia te dają programistom nowe możliwości, a wśród nich dostęp do...

Kreuj doświadczenia użytkowników smartfonów i tabletów!

Urządzenia mobilne pomimo rosnących rozmiarów wciąż są zdecydowanie mniejsze od naszych laptopów i komputerów stacjonarnych. Zaprojektowanie funkcjonalnego i eleganckiego interfejsu użytkownika na tak ograniczonej przestrzeni wymaga nie lada kunsztu. Obecnie jednak urządzenia te dają programistom nowe możliwości, a wśród nich dostęp do ekranów dotykowych. Warto dobrze wykorzystać ich potencjał!

Dzięki tej książce, napisanej przez najlepszych specjalistów w branży, dowiesz się, jak najlepiej przygotować aplikację lub stronę internetową dla małych ekranów. Poznasz zalety i wady smartfonów, tabletów oraz czytników e-booków. Ponadto nauczysz się rozpoznawać typowe błędy, które obniżają doznania Twoich użytkowników w trakcie korzystania z Twojego oprogramowania, i unikać ich. A potem spojrzysz w przyszłość i przekonasz się, co może nas czekać wkrótce w dziedzinie urządzeń mobilnych. Ta książka to niezbędna pozycja dla każdego projektanta stron i aplikacji przeznaczonych na mniejsze ekrany.

Poznaj:
- zalety i wady urządzeń mobilnych,
- zasady tworzenia stron internetowych i aplikacji dla telefonów czy tabletów,
- typowe problemy powodujące irytację użytkowników
przyszłość branży mobilnej.

Bogactwo UX to klucz do sukcesu Twojej aplikacji!

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl/

Krzysztof | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Jedna z niewielu książek o ergonomii aplikacji mobilnych i na pewno dobre wprowadzenie do tematu. Można by tylko dopracować widczność print screenów w wersji EPUB (na czytniki ebooków) i bardziej obiektywnie pisać w ostatnim rozdziale o ekranach 7-calowych. Czytając to miałem odczucie, że autor szczerze nienawidzi tabletów :)