Czerwony testament. Tom II

Książka jest przypisana do serii/cyklu "sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Damidos
Katalina

Stary hrabia Thonnerieux, zamożny filantrop, cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę... Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną sie pełnoletni.

źródło opisu: Wydawnictwo Damidos 2012

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php

Anna | 2017-04-20
Przeczytana: 2015 rok

Powieść kryminalna w dwóch aktach (czyli dwóch tomach) o jakże odmiennym charakterze i nastroju, języku i stylu pisania.

Francja, Paryż XIX wiek. Umiera bardzo bogaty, lecz nieszczęśliwie samotny hrabia Filip de Thonnerieux. Samotny, gdyż jego szczęście zostało przerwane niepowetowaną stratą ukochanych kobiet - żony i córki. Odtąd podupadał na zdrowiu czekając śmierci, działał charytatywnie i rozdawał swoje dobra potrzebującym i przyjaciołom.
Hrabia przed śmiercią przygotował testament, w którym obdarzał pozostałym majątkiem osiem młodych osób, które urodziły się w tym samym dniu, co ukochana, zmarła córeczka. Przepustką do otrzymania daru był tajemniczy medalion.
Niestety chciwość ludzka, okrucieństwo i zło stanęły temu naprzeciw.

Ciekawa intryga, specyficzny klimat książki to niewątpliwe walory powieści. Czytelnik może przekonać się, że kulturalnym przekazem można opisać wymyślne, brutalne morderstwa.

Grażyna | 2013-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2013

Szybko przeczytałam drugi a zarazem ostatni tom...właściwie na każdej stronie były intrygi,jeszcze więcej ich wg mnie niż w 1 części. Ale tak jak na to czekałam zakończenie takie-zło zostało ukarane. Miłość bo oczywiście ,że też tam była -zwyciężyła...
Bardzo lubię czasami sięgnąć po takie książki.....
I to jest zachęta z mojej strony..

Ebrill | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Po przeczytaniu pierwszego tomu natychmiast zabrałam się za drugi. Zakończenia można było się łatwo domyślić, zło zostało ukarane a miłość triumfuje ale mimo to książkę czyta się bardzo dobrze. Ma parę minusów, z czego największym są czarno-białe postacie czyli albo nieskończenie dobre albo złe do szpiku kości a osoba z najszlachetniejszą duszą ma oczywiście iście anielską twarz. Gdyby dodać dobrym bohaterom trochę wad a złych nieco oczyścić książka wiele by zyskała ale i bez tego jest godna polecenia.

Paulina Modz | 2017-03-29
wrzos118 | 2017-03-04