Aspekty chrześcijańskie w sadze Harry Potter

Wydawnictwo: Impuls
9788378501923

Książkę można dostać pod: www.facebook.com/ACwSHP.k.ziolkowski A oto kilka recenzji: Z uwagą przeczytałam analizę i interpretację sagi J.K. Rowling dokonaną przez młodego przecież człowieka – Kamila Ziółkowskiego. Zaskoczył mnie swoją wnikliwością, dojrzałością intelektualną, a przede wszystkim znajomością symboliki chrześcijańskiej i nauki Kościoła. Przygody Harry’ego Pottera – chłopca o...

Książkę można dostać pod: www.facebook.com/ACwSHP.k.ziolkowski

A oto kilka recenzji:
Z uwagą przeczytałam analizę i interpretację sagi J.K. Rowling dokonaną przez młodego przecież człowieka – Kamila Ziółkowskiego. Zaskoczył mnie swoją wnikliwością, dojrzałością intelektualną, a przede wszystkim znajomością symboliki chrześcijańskiej i nauki Kościoła. Przygody Harry’ego Pottera – chłopca o nadprzyrodzonych właściwościach – to niebezpieczna literatura z powodu popularyzacji wśród dzieci i młodzieży fascynacji okultyzmem – czarami i magią, która ma zastąpić przestrzeń wiary w Boga.
Kamil odnajduje jednak w sadze J.K. Rowling dobro, bo chociaż głęboko ukryte pod warstwą atrakcyjnej magii i czarów, prawidłowo zauważone spełnia istotną rolę w odnajdywaniu symboliki chrześcijańskiej.

Marena Machałek, poseł, filolog języka polskiego

Powieść J.K. Rowling przyczynia się do formacji świadomości milionów Polaków co najmniej od dziesięciu lat. Różnorako wpływa na wyobraźnię czytelników i na pewno nie zawsze dobrze.
Kamil Ziółkowski w roli advocatus diaboli wypunktowuje te cechy cyklu, które burzą argumentację zwolenników pogańskiej wizji fantastycznego świata szkockiej pisarki. Daje przy tym interesujący przegląd symboliki chrześcijańskiej, wskazując fanom bohatera drogę do budującej umysły czytelnicze interpretacji jego przygód. Bez takiego naświetlenia narracji powieści działa destruktywnie i utrwala fascynację demoniczną stroną sagi.
Dobrze by było, gdyby bez żadnej magicznej różdżki książka Kamila Ziółkowskiego dodawana była do każdego tomu Harry’ego Pottera!

Konrad Przezdzięk, publicysta

Po zapoznaniu się z propozycją książkową przygotowaną przez Pana Kamila Ziółkowskiego pt. Aspekty chrześcijańskie w sadze Harry Potter stwierdzam, że nie znalazłem w niej żadnych sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego. Mam nadzieję, że treści, które są zawarte w książce przyczynią się do lepszego zrozumienia sagi Harry Potter i dostrzeżenia zalążków dobra, które są w niej obecne, jak również elementów zła, które są mocno przekazywane przez autorkę.

Ks. Robert Bielawski, prezbiter

źródło opisu: http://impulsoficyna.com.pl/katalog/aspekty-chrzes...(?)

źródło okładki: prywatne archiwum autora

Sylwia Niemiec | 2014-04-29

Każdy z nas przeżył wspaniały okres czasu, zwany dzieciństwem. Niewątpliwie wiążemy z tymi beztroskimi latami masę wspomnień. Bywają też tacy, którzy, mimo iż „biologiczne”, że się tak wyrażę, dzieciństwo mają już za sobą, to w sercu nadal są bezbronnymi, ciekawskimi istotkami (niekiedy złymi, wyjącymi, denerwującymi i ogólnie rozpieszczonymi bachorami). Tak to już jest, że na starość zbiera się człowiekowi na sentymenty. (Tak, mam 16 lat, ale dla mnie to o wiele za dużo ;d , chciałabym się cofnąć o kilka lat wstecz, najlepiej kilkanaście, taki ze mnie Piotruś Pan, wersja girl xd).

Kiedy myślę o dzieciństwie, gdy tworzę mapę myśli o tym, co mi się z nim kojarzy, niewątpliwie jednym z punktów jest saga J. K. Rowling, pt. „Harry Potter”. Historia o Chłopcu, który przeżył, obiegła świat w zawrotnym tempie. Seria sprzedała się w liczbie ponad 450 milionów egzemplarzy. Zapewne każdy z nas ma wśród swoich znajomych kilku Potterheads lub przynajmniej jednego. Osób, które przeczytało...

Mel | 2017-04-10
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam