Projektant ptaków i inne opowiadania

Wydawnictwo: Baran i Suszczyński
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
tanya

Obszerny tom opowiadań Stefana Lenkiewicza robi w lekturze wrażenie roboty literacko solidnej i jest niewątpliwie dziełem autora, który doskonale wie, co robi, ma określony, rozpoznawalny styl i wizję świata. Każde z wydarzeń wytrąca bohatera ze zwykłości życia, zmusza do nieoczekiwanych reakcji i refleksji, odsłania jakieś nieznane wcześniej prawdy o osobowości ludzi biorących w zdarzeniach udział.

tanya | 2013-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Emerytowany profesor AGH i autor prac naukowych zachwycił mnie świeżością pomysłów. Wcale nie naukowych, nie technicznych, nie futurystycznych, a czysto literackich. Zaskoczenie, paradoks, pogranicze rzeczywistości - to lubię.