Mark Rothko. Obrazy z National Gallery of Art w Waszygtonie

Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Warszawie
sztuka, malarstwo, katalog wystawy
sztuka

Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie (7 VI - 1 IX 2013) z tekstami wybitnych historyków sztuki ze Stanów Zjednoczonych i Polski, poruszającymi ważne zagadnienia związane z twórczością Marka Rothki, takie jak chronologia jego sztuki, percepcja sztuki dawnej i współczesnej, lata czterdzieste jako okres wielkiej przemiany w jego pracy, wpływ Nietzschego na artystę oraz recepcja jego twórczości w Europie, a także zainteresowania muzyczne, o których pisze syn malarza, Christopher Rothko.

źródło opisu: http://www.mnw.art.pl/index.php/pl/wystawy_czasowe/wystawy/art136.html

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

zajceva | 2017-02-12