Jak dobrze uczyć dzieci

Wydawnictwo: Rebis
Teach your children well
dziecko, wychowanie, rodzicielstwo, ADHD
makatka

"Jeśli twoje dziecko straciło zapał do nauki i radość życia, a ty chcesz na nowo je w nim wzbudzić, dzięki przewodnictwu i wsparciu doktor Levine oboje odniesiecie sukces" - "Publishers Weekly" Każdy rodzic pragnie wychować dzieci odnoszące sukcesy. Jeśli jednak nie określimy wartości i sposobów, które doprowadzą nas do tego celu, wychowamy tylko pozornie zdeterminowane i zmęczone dzieci....

Każdy rodzic pragnie wychować dzieci odnoszące sukcesy. Jeśli jednak nie określimy wartości i sposobów, które doprowadzą nas do tego celu, wychowamy tylko pozornie zdeterminowane i zmęczone dzieci. Autorka nie ma wątpliwości: to skutek naszej błędnej, wąskiej wizji sukcesu, opartej niemal wyłącznie na osiągnięciach akademickich. Proponuje antidotum: wychowanie skoncentrowane na prawdziwym sukcesie, który polega na wewnętrznych wartościach. Przedstawia też umiejętności, dzięki którym dzieci nie tylko sprostają szkolnym wyzwaniom, ale także doskonale poradzą sobie w życiu i wyrosną na dobrych, szczęśliwych ludzi.

Doktor Madeline Levine jest psychologiem z trzydziestoletnim doświadczeniem, matką trzech synów, konsultantką i edukatorką, a także współzałożycielką Challenge Success, programu opracowanego w Stanford School of Education, który ma na celu zreformowanie systemu nauczania, poprawę samopoczucia uczniów i edukację rodziców. Napisała książki "The Price of Privilege", "Viewing Violence" i "See No Evil: A Guide to Protecting Our Children from Media Violence".

"Praktyczne rady, jak wychować właściwie zmotywowane dzieci. (...) Zweryfikowanie pojęcia "sukcesu" zapewnia nowe, świeże spojrzenie na to, na czym polega troska o dziecko we współczesnym świecie" - "Kirkus Reviews"

"Fantastyczna, trafiająca w sedno książka" - Edward Hallowell, autor "Miej odwagę wybaczyć" i "Jak żyć z ADHD"

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!