Zuzia nocuje u Julii

Seria: Mądra Mysz- Zuzia
Wydawnictwo: Media Rodzina
Conni ubernachtet bei Julia
joly_fh

Zuzia pakuje swój plecak. Musi zabrać pidżamę, kapcie, szczoteczkę do zębów i misia. Pierwszy raz śpi u swojej koleżanki. Jest tam trochę jak w domu, a jednak całkiem inaczej, bez buziaka na dobranoc od mamy albo taty...

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.pl

Ida | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Zuzia zawsze ma coś do opowiedzenia. Tym razem jej przygodą jest nocowanie poza domem. Wielkie przeżycie dla każdego malucha, który po raz pierwszy zasypia gdzieś, gdzie nie ma rodziców, własnego łóżeczka i w ogóle jest inaczej niż w domu.
Zuzia bardzo lubi Julkę i dlatego zdecydowała się na takie nocowanie sama, chciała spędzić z przyjaciółką więcej czasu.
Jak zwykle nie obywa się bez wieczornej tęsknoty za rodzicami, ale od czego są przyjaciele?! Julka wymyśla wyśmienitą zabawę z latarką i wszystko staje się prostsze. Ponadto mamy podczas pobytu Zuzi nowości. U Julki jada się trochę inaczej, ale nasza bohaterka nie narzeka, bo jest smacznie, a do tego zdrowo. Jej przyjaciółka ma również brata, ale starszego, w związku z tym zdarzają się zaskakujące niespodzianki, jak choćby atak pistoletem wodnym w łazience. Dziewczynki radzą sobie jednak świetnie i przygotowują równie ciekawą zasadzkę na chłopca.
Mamy też motyw opieki nad domowymi zwierzątkami,...

Tatooska | 2017-09-29
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowa